Tea Trifoni, ish-konkurrentja e “Për’puthen” ka qenë e ftuar në emisionin “Ftesë në 5” të moderatores Bieta Sulo. Ajo rrëfeu eksperiecën e hùmbjes në peshë falë balònit gàstrik.

Tea pranoi se përgjatë këtyre muajve ka hùmbur plot 15 kilogramë dhe se ka ndryshuar totalisht mënyrën e të ushqýerit.

Ajo tha se ndihej mirë për ndryshimin që kishte bërë dhe se i ndjek këshillat e doktoreshës në menyrë korrekte.

“Kam ndryshuar totalisht mënyrën e të ushqýerit. Në fillim kisha merak dhe më pas e kuptova çfarë më bënte mirë e çfarë jo. Nuk konsumoj më brumra, as alkòol, konsumoj shumë supën dhe sallatën”, tregoi ajo.

Bieta e pyeti se çfarë i mungon më tepër dhe Tea nuk ngurroi të përmendte gotën e verës. Ajo gjithashtu zbuloi se është një amvisë e mirë dhe dhe pjata e saj e preferuar është tava me perime.

Ndër të tjera Tea foli për operàcionin duke thënë që kishte zgjatur vetëm gjysmë ore, nuk kishte ndjerë asgje, madje as buzëkuqi nuk i ishte trétur.

E ftuar në studio bashk me Tea Trifonin ishte dhe doktoreshë, Lida Hoxha e cila kishte mbikqýrur ecurinë e Teas.

Ajo e vlerësoi shumë ish konkurrenten e “Për’Puthen” duke thënë që është një shembull për tu marrë nga njerëzit e tjerë të cilët duan të bëjnë një ndryshim në trupin e tyre.

Si znj. Hoxha ashtu dhe Tea treguan treguan për publikun për hùmbjen në peshë falë bàlonit gàstrik, ku Tea dhe eksperiencën e vet kurse doktoresha këshillat e nevojshme.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!