Ballina Showbiz Pas shérrit me MatoLale, Noizy bën veprimin e papritur (FOTO)

Pas shérrit me MatoLale, Noizy bën veprimin e papritur (FOTO)

Noizy dhe MatoLale në verë të vitit të shkuar sollën këngën “Adrenalinë”, që rezultoi një super hit.

Mirëpo më vonë màrrëdhénia miqësore mes dy reperëve u krís dhe përplàsjet mes tyre kanë qenë të shpeshta.

Së fundmi MatoLale ka publikuar një këngë, që hapur është një “diss” për Noizy-n.

Kënga e MatoLale mban titullin “Resto” dhe mes rreshtave ai përmend mikun më të mirë të Noizy-t, Vàrròsin.

“Edhe Varròsin që me demek e ke si vëlla, edhe Varròsin e ke lon me jetu në shtëpi me qera”, shprehet MatoLale në këngë.

MatoLale e pranon se Noizy e ka mbështetur në fillimet e karrierës dhe thotë se e ka dashur si vëlla dhe nuk priste që të merrte “diss” prej tij.

Ndër të tjera ai e akùzon Noizy-n si të pabesë dhe se ndihet i rrezíkuar nga MatoLale si reper i ri.

Mirëpo kundërpërgjigja e Noizy-t për MatoLale nuk ka vonuar fare! Ai ka publikuar në Instagram disa biseda që ka bërë me MatoLalen në qershor të vitit të shkuar, 1 ditë para se të publikonin bashkëpunimin e tyre “Adrenalinë”.

Në bisedë Noizy shihet se i kërkon MatoLales që ta shtyjnë publikimin e këngës së tyre, sepse ky i fundit kishte një mikun e tij të shtrùar në spítal.https://www.photojoiner.net/image/hsRTv0S4

Nga mesazhet Noizy shihet se i ka kërkuar MatoLales të respektojë shokun, ndërsa ai i thotë se nuk mund ta shtyjnë këngën.

Mirëpo edhe përgjigja nga MatoLale nuk vonoi. Ai ka publikuar disa komente nga kënga e tij, në të cilat fansa të Noizy-t shprehen se ky i fundit është arrògant dhe i pabesë dhe se i largon talentet e rinj nga grupi i tij OTR.

Pas këtyre, Noizy duket se nuk ka qëndruar duarkrýq dhe ka fshírë bashëkëpunimin me MatoLale, këngën e suksesshme “Adrenalinë”, e cila numëronte plot 17 milionë shikime në Youtube.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!