Pak kohë më parë mes Noizy-t dhe Meriton Mjekiqit lindi një debàt në distancë.

Ky i fundit pati të ftuar në emision reperin Big Kik, i cili u shpreh gjatë një freestyle në “Gjoni Black Entertainment” se Noizy e kishte héqur pa asnjë arsye nga grupi “OTR”.

Përgjigja e Noizy-t nuk vonoi dhe në këtë përplàsje virtuale ai përfshíu edhe moderatorin e emisionit , Meriton Mjekiqin.

“A ka emision që nuk përmendet Piktura madhe? Noizy’s shoë. Kush mund ta bëj një përmbledhje sa here është përmendur emri im në atë emision? Bashkë me sa herë është fol ose janë gjujt kunja kundra meje? Ma shumë herë sa ka pas të ftum besoj. Më fal qe s’ta kam pranu ftesën m’ke shkrujt nja 10 her. Po sja vlen. Po nuk u permend Noizy s’ka lajm..ai emision është bo për mu nëse nuk e keni vënë re Noizy,Noizy,Noizy,Noizy. E di qe ju dhémb suksesi im por ky ka qenë plan i zotit jo i imi dhe krejt estrada të bëhet bashkë s’mund ta ndryshojë këtë. I’m unstoppable”, shkroi Noziy ndër të tjera.

I menjëhershëm ishte edhe reàgimi i Meriton Mjekiqit.

“Faleminderit shumë që çdo të dielë e pret me pa durim emisionin ‘Gjoni Black’”, shkroi ai në një postim.

Gjithashtu i ftuar në emisionin “Wake Up”, Meritoni u shpreh se Noizy ka probleme me veten dhe se të gjithë këtë e nisi për të fituar vëmendje.

Mirëpo edhe pse u duk se gjàkrat u qetësuan, duket se tashmë kanë nisur sërish thùmbat mes Meritonit dhe mikut më të mirë të Noizy-t, Vàrrosi.

Ky i fundit ka publikuar një video të Meritonit ku shihet duke kërcyer në një emision dhe një tjetër kur ka marrë pjesë në programin “Unë jam top model”.https://www.photojoiner.net/image/3X6LwuUY

“Me kët grupin me ardh a? Noizy o vëlla bone double qeranë se s’jm ka iki”, ka shkruar Vàrrosi.

Më pas ai ka postuar një bisedë, në të cilën shihet se i ka shkruar një mesazh ish-partnerja e Meritonit, Egesta, me të cilën ai ka dhe një djalë.

“Hahaha pse? Nejse dije edhe ti që ai është ish burri im edhe e bona vetëm me ja ul bishtin se goxha e ka rrit mendjen është t’u fluturu”, i ka shkruar ish e dashura e Mjekiqit.https://www.photojoiner.net/image/gBvsPuNS

“Se femna jote mu m’ka fíksim, jo veç mu po dhe grupin tim! Nejseeee”, ka shkruar Vàrrosi përkrah bisedës me ish të dashurën e Meritonit.

As ky i fundit nuk ja ka përtuar një përgjigje Vàrrosit.

Meritoni ka publikuar një bisedë me anëtarë të OTR, që i kërkojnë të bëhen pjesë e emsionit të tij.

“Ooo kikrik më keni shkruar me ju marr në emision e ju kom refuzu po ti i prizrenit je”, shkruan Meritoni.

Ai ka publikuar dhe një video të Vàrrosit, i cili këndon me freestyle “Se femna jote mu m’ka fíksim, jo veç mu po edhe grupin tim”.

“E ku me të marr me këtë freestyle. Nejseee hahahaha”, ka shkruar moderatori përkrah videos së reperit.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!