Ballina Magazina Nuk ka Covid që i ndan! Mevlani i këndon në koncert Ledianës,...

Nuk ka Covid që i ndan! Mevlani i këndon në koncert Ledianës, pamjet nuk duhen humbur

Lediana ishte vajza e parë me fat që Mevlani i dedíkoi një këngë me emrin e saj.  Që në takimin e parë që ata patën bashkë, Mevlani realízoi një këngë për brunen bukuroshe që u prit mjaft mirë nga publiku.

Mirëpo kjo këngë tashmë është kthyer në një “mollë shérri” mes Mevlanit dhe Ledjanës. Para pak kohësh, Antonela i kishte blerë edhe një mikrofon Mevlanit, që ai t’i dedíkonte dhe asaj një këngë, por Lediana dha një ultimatum.

Kjo e fundit i tha Mevlanit që asnjë vajze tjetër, sidomos Antonelës, të mos i dedíkojë këngë siç bëri me të.

“Nëse ti i bën këngë Antonelës, unë e lë fare emisionin”, e paralajmëroi kohë më parë Ledjana Mevlanin.

Që nga ajo periudhë mes dyshes ka pasur kontrédikta të shumta për vetë faktin se në mes të tyre hyri një i tretë. Nga ana tjetër duket se pëlqimi mes tyre sa vjen dhe rritet.

Së fundmi në rrjet është përhapur një video ku Mevlani këndon këngën dedikuar Ledianës, e cila e shoqëron në koncert.

 

Dyshja duken mjaft të lumtur në shoqërinë e njëri-tjetrit teksa pjesëmarrësit këndojnë në kor këngën e tyre. Nuk kanë munguar as shkémbimi i puthjeve mes njëri-tjetrit.

Por në fakt Ledjana nuk është tamam tamam vajza e parë në “Për’Puthen” që Mevlani i ka dedíkuar një këngë. Më herët në “Shiko kush luan” u shfaqën disa pjesë, që nuk ishin transmetuar më herët në ekran.

Mes tyre ishte dhe puntata ku ishin të ftuar disa nga konkurrentët e emisionit “Për’puthen”. Në këtë pjesë Mevlani improvízoi këngën e tij “Love Story” në “Shiko kush luan” duke sfíduar Sindin pas performancës me violinë.

Menjëherë pas këtij ímprovízimi Luana Vjollca e pyeti nëse kjo këngë është dedíkim dhe Mevlani zbùloi se po, por nuk dha një emër. Mirëpo Luana nuk u ndal dhe vazhdoi më tej me ngàcmimet për të zbùluar se për kë bëhej fjalë.

Mevlani dha një detaj duke treguar se në videoklipin e këngës ka pasur një arush dhe të gjithë e kuptuan më pas për kë bëhej fjalë.

Vajzat e “Për’Puthen” u përgjigjen një zëri se këtë këngë Mevlani ja ka dedíkuar Fjorelës, vajzës që vendosi të dilte nga programi, sepse e gjeti dashurinë jashtë tij.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!