Ballina Magazina MatoLale 'diss' Noizyt! Plàsin akàzat ndàj njëri-tjetrit në rrjetet sociale! (FOTO)

MatoLale ‘diss’ Noizyt! Plàsin akàzat ndàj njëri-tjetrit në rrjetet sociale! (FOTO)

Noizy dhe MatoLale në verë të vitit të shkuar sollën këngën “Adrenalinë”, që rezultoi një super hit. Mirëpo më vonë màrrëdhània miqësore mes dy reperëve u krís dhe përplàsjet mes tyre kanë qenë të shpeshta.

Së fundmi MatoLale ka publikuar një këngë, që hapur është një “diss” për Noizy-n. Kënga e MatoLale mban titullin “Resto” dhe mes rreshtave ai përmend mikun më të mirë të Noizy-t, Vàrrosin.

“Edhe Vàrrosin që me demek e ke si vëlla, edhe Vàrrosin e ke lon me jetu në shtëpi me qera”, shprehet MatoLale në këngë.

MatoLale e pranon se Noizy e ka mbështetur në fillimet e karrierës dhe thotë se e ka dashur si vëlla dhe nuk príste që të merrte “diss” prej tij. Ndër të tjera ai e akùzon Noizy-n si të pabesë dhe se ndihet i rrezíkuar nga MatoLale si reper i ri.

Mirëpo kundérpërgjigja e Noizy-t për MatoLale nuk ka vonuar fare! Ai ka publikuar në Instagram disa biseda që ka bërë me MatoLalen në qershor të vitit të shkuar, 1 ditë para se të publikonin bashkëpunimin e tyre “Adrenalinë”.

Në bisedë Noizy shihet se i kërkon MatoLales që ta shtýjnë publikimin e këngës së tyre, sepse ky i fundit kishte një mikun e tij të shtrùar në spítal. Nga mesazhet Noizy shihet se i ka kërkuar MatoLales të respektojë shokun, ndërsa ai i thotë se nuk mùnd ta shtyjnë këngën.

“Shokun ta bon për spítal dhe s’të plàsi shumë… mendjen e kishe te kënga me Noizy-n. Të kam mësuar dhe për shoqnin se si t’i rrish korrekt, se ke qenë dhe je i pa pjék ende. Kam aq shumë materiale për ty sa që edhe vet do habitesh”, ka shkruar Noizy përkrah fotove të bisedave.

“Mos e harroni asnjë moment kë keni të bëni. Rrenat e juaja zgjasin 2 ditë, mbas kësaj hype që more nga emri im dhe ti do vdésësh do përfundosh te gjithë llùmi… dhe ti e din mirë këtë se e ke thonë dhe vetë, se kush të del kundra ty (Noizy) përfundon tek të shumtit. Të kujtohet? Numëro ditët dhe shife si vdes emri yt në héshtje me pambuk. Shokun e kishe në spital t’u lùftu me jetën… mendjen e kishe te kënga me Noizyn. Ndërkohë flet boti për besprem”, ka shkruar në një tjetër postim Noizy.

Mes rreshtave të këngës, MatoLale  përmend edhe mikun më të mirë të Noizy-t, Vàrrosin.

“Edhe Vàrrosin që me demek e ke si vëlla, edhe Varrosin e ke lon me jetu në shtëpi me qera”, shprehet MatoLale në këngë.

MatoLale e pranon se Noizy e ka mbështetur në fillimet e karrierës dhe thotë se e ka dashur si vëlla dhe nuk príste që të merrte “díss” prej tij. Ndër të tjera ai e akùzon Noizy-n si të pabésë dhe se ndihet i rrezíkuar nga MatoLale si reper i ri.

Mirëpo edhe përgjigja nga MatoLale nuk vonoi. Ai ka publikuar disa komente nga kënga e tij, në të cilat fansa të Noizy-t shprehen se ky i fundit është arrògant dhe i pabesë dhe se i largon talentet e rinj nga grupi i tij OTR.

Më pas Mato ka postuar në Instagram një pjesë nga kënga e tij dhe ka shkruar:

“Gjithsesi në fund të videos e keni to be continued… si t’vi për mbarë. Edhe thuj hakerit që t’i ka mbyll faqet e míletit kujdes kur bën biseda. Unë jam ka Tirona s’përdor robt”.

Më pas MatoLale ka akùzuar Noizy-n se ka lénë vetëm mikun e tij, Vàrrosin, në një moment shumë të vështérë, si për t’i vërtetuar pabesinë.

“Ti gàngster ke lénë Vàrrosin me dy plùmba në bark dhe ke shku t’u dhënë koncerte e t’u festu ditëlindjen. Rëndësi kanë lekët vàrja shokut. Dhe atë të shokut tim unë e kam dhuratë nga ty e kam pàgujt shumëfish atë famë që më ke ‘dhënë’ ti. Dhe ‘hàsëm’ me gjithë estradën prej teje. Suksese në jetë”, shkruan reperi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!