Ledjana Prenga ose tashmë siç e njohin të gjithë si ‘Ledjana e Për’Puthen’ ishte e ftuar në emisionin sportiv “Jashtë Loje” në Top News.

Kjo për faktin se Ledjana e ka shumë pasion sportin dhe e praktikon pothuajse çdo ditë. Madje ajo deklaron në emision se do të garojë edhe si ‘Bodybuilding’.

Zakonisht moderatorja e emisionit “Jashtë Loje” realizon një lojë, në të cilën e ftuara duhet të japë mendimin e saj në lidhje me personazhet.Ledjana Prenga së shpejti 'bodybuilder'?! Zbulon planet e saj në "Jashtë  Loje" - Bota Sot

Në këtë rast ishin konkurrentët e Për’puthen, opinionisti, moderatorja dhe deri tek autorja e programit:

Sindi – Sindi mendoj se duhet të përpiqet të jetë pak më e qetë dhe të fokusohet më shumë tek vetja e saj sesa te personat e tjerë dhe çfarë ndodh përreth, nëse ajo do t’i kushtonte më tepër rëndësi situatës së saj do të ishte diçka më e bukur.

Mevlani – Po ta kisha Mevlanin këtu nuk e di se çfarë do t’i bëja. Mevlani është një person që 4 minuta më lumturon edhe e kam thënë aty që më jep atë buzëqeshjen që asnjë tjetër nuk ma rikthen, por 5 minuta të tjera më bën me nerva që nuk dua ta shoh me sy. Po kur nuk është kltu prezent sikur më mungon.Ledjana dhe Juli ne prapaskene - YouTube

Atdheu – Atdheu tani nuk është pjesë e programit, nuk kam patur as kimi dhe as komunikim mes njëri-tjetrit, kam respekt për të.

Antonela – E bukura e kësaj është se më vinë mesazhe çdo ditë, që më pyesin që pse nuk ja kthen dhe pse ti nuk reàgon, por e lejon që ajo të të ofàndojë. Mua më vjen vetëm diçka në mendje, unë kurrë nuk e ul veten në nivelin e dikujt tjetër, unë jam kjo, nëse ti oféndon ti thjesht tregon veten tënde, por nuk paraqet atë që unë jam me të vërtetë.

Juli – Juli është njeri shumë pozitiv. E lamë që do bënim një atostop dhe pjesa e autostopit ishte kështu që jo se unë do të përputhesha me Julin, madje ideja e Julit ishte ta bënim katërshe dhe tha kur të dalësh ti me Mevlanin, duke parë afeksionimin tim ndaj Mevlanit, tha nëse realizohet do të ishte super. Tani do presim që të gjejë edhe Juli partnere dhe do ikim.Çfarë NUK duam të shohim në ekran! Pse Ledjana dhe Antonela u zunë për një  djalë? – iconstyle.al

Aristela- Aristela është shumë gocë e mirë është shumë e matur dhe shumë e mirë.

Riniani – Rinianin e kam patriot dhe vishet shumë mirë është cilësia e tij që nuk ka asnjëri aty.

Arjan Konomi – Në periudhën kur kam hyrë në emision, kam postuar një foto me Arjanin dhe kam shkruajtur lart “Ti ke gjithmonë të drejtë edhe kur na kundërshton” dhe unë i qëndroj po përsëri atij mendimi…May be an image of 2 people and people standing

Bora Zemani – E admiroj si femër, e dyta e adhuroj për faktin që është aty dhe ka arritur shumë gjera, mban mend çdo detaj dhe nuk e di si ja del Bora, por ja del me shumë sukses.

Olsa Muhameti: Unë kam një parim në jetë! Çdo lloj gjëje që do të ndodhë qoftë pozitive qoftë negative për mua, kurrë nuk e përbalt një person që mua më ka ndihmuar që të arrijë diçka, më ka dhënë një shtysë, apo një hap për të ecur përpara dhe një ndër këta persona është edhe Olsa edhe unë i them vetes edhe sikur personazhi më negativ ose çdo lloj gjëje që të ndodh unë ja kam thënë edhe në sy që unë e admiroj në rradhë të parë si personazh që është. Është një femër shumë e suksesshme dhe në rradhë të dytë do ta falenderoj gjithmonë për mundësinë që më dha për të qenë pjesë e programit dhe më bëri kjo që jam sot më ndryshoi, më bëri kjo që jam sot…

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!