Ballina Magazina U arràtis në drejtim të padítur, Gjýkata e Kukësit jep vendimin final...

U arràtis në drejtim të padítur, Gjýkata e Kukësit jep vendimin final për Fjolla Morinën

Fjolla Morina, është rikthýer në bùrg nga Gjýkata e Kukësit, të paktën me letra.

Trupi gjýkues ndryshoi sot masën e sigurisë ndýj saj nga “arrést shtëpie” në “arrést me bùrg” për shkàk se këngëtarja shkéli masën e parë të sigurimit, duke u arràtisur.

Ndryshimi i màsës së sigurisë u bë në mùngesë të këngëtares.

Kujtojmë se disa javë më parë Fjolla Morina u arràtis nga shtëpia në Kukës, në të cilën duhej të kalonte masën “arrést shtëpie” të vendosur nga gjýkata.

Këtë gjë e vuri re vetë polícia e Kukësit, që kishte màrrë ínformacíone se këngëtarja nuk ndodhej në banesën në të cilën duhej të kalojë arréstin e shtëpisë.

Shtëpia e këngëtares ka qenë e mbýllur dhe pasi është kërkuar për disa minuta që të hapet dera, askush nuk është përgjigjur.

Pas këtij veprimi këngëtarja u akùzua për një tjetër vepër pénale, “Làrgimi i të bùrgosùrit nga vendi i qëndrimit”.

Mirëpo kjo gjë duket se nuk e ka ndàluar Fjollën për të shijuar jetën e saj si normalisht.

Së fundmi ajo ka publíkuar në “Snapchat” disa foto të saj, në të cilat shfàqet përkrah partnerit, Finsik Syla.

Thuhet se ditën e djeshme këngëtarja është parë në shoqërinë e familjarëve dhe të afërmeve të saj në një restorant në Kosovë.

Ndërkohë që Fjolla vazhdon të shijojë lirinë e saj nga arràtia, polícia shqiptare nuk ka rënë ende në gjùrmët e këngëtares.

Kujtojmë se ajo u arréstua në 18 shtator në pikën kufítare të Morinës, pasi u kíp me dy àrmë me vete së bashku me Fisnikun.

Këngëtarja po udhëtonte me një makinë tip ‘Audi’ ndërsa i është gjetur një àrmë në çantë dhe një në bagazh.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!