Mevlani dhe Juli, dy nga konkùrréntët më të përfolur të programit “Për’Puthen” kanë ardhur me një super bashkëpunim për publikun.

Kënga e tyre e publikuar në kanalin Youtube, mban titullin “(X5) SE”, me tekst nga Juli dhe Petro Xhori, ndërsa orkestimi nga Xhulio Milloshi.

Ju ftojmë që të shijoni tekstin e këngës:

Hajde peshk i freskët, karkalecë, midhje, oktapod, peshk i freskët…

Mami jot se di që ti s’je në shtëpi

Në orën 12-të ti zbret nga ballkoni

Po ta merrte vesh do i bínte tensíoni

Se vajza e saj çdo natë bredh me një flokëgjatë

Babi jot se di se ti tashmë je rritur

Ato që bënte mami, ti ja ke kaluar

I ke ikur nga duart prandaj po bredh me mua

Po ta merrje vesh o i zi, do më shtypje me taksi

Refreni:

Vajza po don me dale

Naze jo nuk paske

Jo mos e pyet ti babin

X5-sa poshtë pallatit

X2Mevli x Juli - X5 - YouTube

Vajza jote zoti vjehërr bredh me mua në çdo ferrë

Jo mos qaj e mos bëj namin se ka ngjarë njëlloj me mamin

Vajza jote zonja vjehërr bredh me mua e me ca të tjerë

E kur s’jam unë në Shqipëri me sa bredh unë nuk e di..

1 dhe 1 bëjnë 2, ti njihesh në të gjithë Shqipërinë

Nga Vermoshi, Konispol, që të gjithë të kanë bërë gol.

Siç duket teksti i referohet vajzave që pëlqejnë një jetë luksoze dhe për këtë nuk marrin parasysh asgjë tjetër.

Nuk dihet nëse kjo këngë është një “diss” për ndonjë vajzë apo është thjesht frymëzim i momentit.

Por, kujt i dedikohet kjo këngë që bëri lëmsh rrjetin?

Nëpërmjet një videoje në InstaStory, Juli ka sqaruar se teksti i tij është shkruar që në shtator të vitit 2020 dhe s’ka lidhje me asnjë personazh të emisionit.

Konkùrrénti tregon se tekstin e ka shkruar për dikë që ka njohur dy vite më parë. Për më tepër, ndíqni videon:

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!