Ballina Magazina Iu kënduan vajzave që duan X5, Juli tregon se për kë e...

Iu kënduan vajzave që duan X5, Juli tregon se për kë e kishin atë këngë me Mevlanin

Mevlani dhe Juli, dy nga konkùrréntët më të përfolur të programit “Për’Puthen” kanë ardhur me një super bashkëpunim për publikun.

Kënga e tyre e publikuar në kanalin Youtube, mban titullin “(X5) SE”, me tekst nga Juli dhe Petro Xhori, ndërsa orkestimi nga Xhulio Milloshi.

Ju ftojmë që të shijoni tekstin e këngës:

Hajde peshk i freskët, karkalecë, midhje, oktapod, peshk i freskët…

Mami jot se di që ti s’je në shtëpi

Në orën 12-të ti zbret nga ballkoni

Po ta merrte vesh do i bínte tensíoni

Se vajza e saj çdo natë bredh me një flokëgjatë

Babi jot se di se ti tashmë je rritur

Ato që bënte mami, ti ja ke kaluar

I ke ikur nga duart prandaj po bredh me mua

Po ta merrje vesh o i zi, do më shtypje me taksi

Refreni:

Vajza po don me dale

Naze jo nuk paske

Jo mos e pyet ti babin

X5-sa poshtë pallatit

X2Mevli x Juli - X5 - YouTube

Vajza jote zoti vjehërr bredh me mua në çdo ferrë

Jo mos qaj e mos bëj namin se ka ngjarë njëlloj me mamin

Vajza jote zonja vjehërr bredh me mua e me ca të tjerë

E kur s’jam unë në Shqipëri me sa bredh unë nuk e di..

1 dhe 1 bëjnë 2, ti njihesh në të gjithë Shqipërinë

Nga Vermoshi, Konispol, që të gjithë të kanë bërë gol.

Siç duket teksti i referohet vajzave që pëlqejnë një jetë luksoze dhe për këtë nuk marrin parasysh asgjë tjetër.

Nuk dihet nëse kjo këngë është një “diss” për ndonjë vajzë apo është thjesht frymëzim i momentit.

Por, kujt i dedikohet kjo këngë që bëri lëmsh rrjetin?

Nëpërmjet një videoje në InstaStory, Juli ka sqaruar se teksti i tij është shkruar që në shtator të vitit 2020 dhe s’ka lidhje me asnjë personazh të emisionit.

Konkùrrénti tregon se tekstin e ka shkruar për dikë që ka njohur dy vite më parë. Për më tepër, ndíqni videon:

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!