Ballina Magazina Pas këngës me Mevlanin, Juli sapo publikoi 'dissin' për konkurrentët e 'Për'Puthen'...

Pas këngës me Mevlanin, Juli sapo publikoi ‘dissin’ për konkurrentët e ‘Për’Puthen’ (VIDEO)

Juli është një ndër konkurrentët më të dashur nga publiku të emisionit Për’Puthen. Ai më hyrjen në emisioni më të ndjékur në shqiptari është bërë shumë i famshëm dhe është përshtatur mjaft mirë me emisionin.

Julin e kemi njohur në fillim me “aventurat” e tij ku ai shëtit botën me autostop dhe me shpenzime të lira.

Por duket se Juli përveç udhetimeve ka dhe një talent te cilin e ka zbuluar në emision. Atij i pëlqen të këndojë ka arritur të realizojë 2 këngë.

Bashkpunimi i parë i tij ka qenë me konkurrentin tjetë, Mevlan Shabën i cili tashmë është ndër artistët më të pëlqyer në Shqipëri duke realituar disa hite.

Kënga e tyre me titull “x5” u publikua në YouTube me 27 shkurt të ketij viti dhe gjer me tani ka rrezultuar shumë e suksesshme duke numëruar 1.5 milion klikime.

Kënga e dytë e Julit është një projekt solo e cila ka 2 dit që është publikuar dhe gjer më tani numëron 128 mijë klikime. Ajo e ka titullin “PërPuthasit” dhe në tekst “thumbohen” disa nga personazhet në studio. Teksti është shumë interesant dhe flet për marrëdheniet e konkurrentëve në emision.

Tekstit:

5 herë në javë te Topi, dalin në Për’Puthen, në emision zihen, në prapaskena puthen, Lediana Antonela ditë për ditë përleshje, Pse si merr o Mevlo për një lidhje treshe, Loco dhe Murati , armiq të betuar, Sindin nga të dy kush ka për ta fituar, Andi dhe Erlidni , Jasmina dhe Sara, punojn me skénare, llogari të ndara, Aristela do doktorin, doktori do matcha, që të dy deri në fund, të lumtur ju pafsha, skàndàlet po plàsin, të rinjtë nuk po flasin, po mendon se do gjej nuse, e ke humbur bastin, Arjani në kolltuk, në mendje ç’po sajon, herë i shan e i bërtet, herë i lavdëron, Bora në mikrofon, po na dirigjon, ky pra është Për’Puthen, rrofsh që na dëgjon.
Ref: Për’Puthen, Për’Puthen, ca brenda ca jashta, të na rrojë Olsa, që na bëri bashkë (2x)

Julit ka treguar që këngen e ka hobi dhe pëlqen shumë të bëjë këngë që japin një mesazh. Ai përveçse këndon është dhe një tekstshkrues i mirë të cilit i pëlqen të bëjë tekste provokuese dhe thùmbuese për fenomene shoqërore ose për ndonjë nga “Përputhasit” aty brenda.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!