Ballina Showbiz Gentian Zenelaj kujton mes lotësh humbjen e të atin: Nuk munda dot...

Gentian Zenelaj kujton mes lotësh humbjen e të atin: Nuk munda dot…

Gentian Zenelaj hùmbi në muajin dhjetor njeriun e tij më të shtrenjtë, të atin, për shkàk të Covid-19.

Në kohën që babai i tij u ndà nga jeta, aktori i humorit ishte dhe vetë i inféktuar dhe ai ka treguar se e ka kaluar me shumë vështírësi sëmùndjen.

“E kalova vetë në kurriz është një sëmùndje e tmérrshme. Unë kam pasur 55% prékje të mushkërisë. E kam kaluar në formën më të rëndë të mundshme dhe një djalë që deri në nëntor zhytej 20 metra dhe në 4 janar nuk lídhja dot këpucët, nuk bëja dot një korridor. Do kujdésin maksimal, nuk duhet anashkaluar në asnjë moment, sepse bën kthésë brenda ditës. Pata shumë fríkë për fëmijët, mendova që i bràktisa në momentin më delíkat të jetës së tyre. Kisha fríkë dhe për veten, por kisha një frikë shumë të madhe për familjarët e mi”, rrëfeu Gentiani disa ditë më parë në emisionin “Fitstation”.

Ndërkohë ditën e sotme ai ishte i ftuar në programin “Rudina” dhe mes lòtësh tregoi momentet e fundit me babanë e tij. Gentiani tha se nuk mundi ta takonte babanë gjatë kohës që ai ishte i sémurë dhe se madje nuk i shkoi as në vàrrim.

“Kjo është gjëja që më vrét shumë sepse kjo është një sëmùndje që ti je théllësisht i vétmuar dhe nuk ke mundësi t’i mbàsh dorën njeriut tënd të dashur, që nuk ke mundësi t’i rrish afër dhe t’i japësh pak shpresë. Ky ishte mendimi më i kéq që unë kisha për ato tre javë ku babai im ishte i shtrùar në spítal. Unë kam disa video-call me të megjithëse ai kishte një màskë të madhe në fytyrë dhe unë shumë pak merrja nga ai. Por realisht nuk ma merrte mendja që babai im do ikte sepse mamaja është më me pròbleme shëndetësore, me ftohje të vjetra, me ujë në zemër. Është e pabesueshme që babai im të degradonte në këtë gjendje. Dita kur u intùbua ishte shumë e vështirë për mua, ai bëri tre arrést kàrdiàk dhe s’ma merrte mendja kurrë që ai njeri të kishte një zemër aq të fortë sepse të mbash 3 javë, 60 litra oksigjen, duhet të kesh një zemër shumë të fortë. Nuk shkova as në funéral, mamaja ime pérjetoi një periudhë shumë të kéqe sepse vëllai im për fat të keq ishte në Suedi, aeroportet ishin të pamundura. Ishte një situatë kaòtike në familjen time dhe thosha o Zot çfarë po ndodh.”, rréfeu Gentiani i përlotur.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!