Ditën e sotme Erlindi vendosi të linte përfundimisht “Për’Puthen” pas një debàti të fortë me Arjan Konomin.

Ky i fundit akùzoi Kristianin se i kishte dhënë Erlindit një drògë që e ka shpërfýtyruar. Kristiani e mohoi këtë gjë dhe tha se i ka dhënë çaj macha që përdoret nga shumë njerëz në botë.

Ditën e sotme Bora Zemani tha se Erlindi dhe Kristiani kanë príshur programin, ndíj është dashur ndérhyrja e rojeve që t’i largojnë ata të dy nga studioja. Në fakt para nisjes së puntatës së sotme, Erlindi lajmëroi se kishte ikur vetë nga programi dhe se do të nxírrte në dritë gjithë të vërtetën.

Përmes një videoje ai ka treguar së fundmi se bashkë me Kristianin kishin kërkuar që t’ju jepej kohë televizive për të sqaruar të vërtetën për “drògën”. Ai tha se produksioni ua premtoi këtë gjë, por kjo nuk ndodhi dhe kur sot Kristiani tentoi të flitej është larguar me fòrcë nga rojet.

Erlindi ka treguar se pas Kristianit është larguar nga emisioni dhe kërkon që Arjani e produksioni t’ju kërkojnë falje për lajmet e rréme që janë shpërndàrë për ta.

“Unë dhe Kristiani u akùzuam réndë nga opinionisti se unë dhe Kristiani jemi dròguar me një çaj bio që mund ta blesh kudo në internet. Këto akùza u përhapën kudo në internet në lajme me emrin tonë, po ashtu na është folur në një mënyrë shumë vùlgare dhe na ka bërë të ndihemi shumë keq, sidomos unë që edhe jam ofénduar. Ç’bòrxh kam unë të shoh të tilla lajme me emrin tim, ç’bòrxh ka nëna ime që të më marrë mua duke qàrë në celular edhe të më thotë çfarë ke pirë në emision dhe unë që i them mama kam pirë vetëm çaj. Shumica e njerëzve nuk e besojnë këtë gjë, sepse besojnë fjalën e opinionistit, por këto janë akùza shumë të rénda, që kanë ndíkuar shumë keq në emrin tonë.Arjani i akuzoi rëndë, dy konkurrentët e “Për'puthen” marrin vendimin e papritur - Lifestyle

Gjithë ç’kam kërkuar ka qenë që kjo çështje të tematizohej në emision, ka qenë një ballafaqim dhe një sqarim që ne kemi merituar për këto akuza të rënda që na janë bërë. Produksioni na e premtoi këtë gjë ditën e enjte, por siç e pamë të gjithë ditën e enjte u çuam për të folur morëm mikrofonat dhe në këtë moment nuk na lejuan. Kristiani mori mikrofonin dhe është thirrur security për ta nxjérrë Kristianin jashtë dhe unë po ashtu kam dalë nga emisioni dhe nuk doja të bëja më pjesë aty. Jam ndjerë shumë keq, sepse na është cénuar e drejta e fjalës, për të shprehur veten tonë dhe për të sqaruar publikisht akùzat që na janë bërë.

Ne kërkojmë një falje publike për këto akùza kaq të rùnda dhe mashtrùese në mënyrë sa më të shpejtë, por edhe falja nuk do i fshijë lajmet e rrùme. Prandaj dhe unë vendosa të dalë nga aty”, është shprehur Erlindi teksa ka falënderuar të gjithë ata që e kanë mbéshtetur.

https://www.youtube.com/watch?v=Y3UyraU8KOU

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!