Disa vite më parë, moderatorja Albana Osmani dhe këngëtarja Eneda Tarifa ishin mikesha shumë të mira.

Vazhdimisht në rrjete sociale ato tregonin se kalonin shumë kohë me njëra-tjetrën dhe thuajse bënin gjithçka së bashku.

Mirëpo, shoqëria e tyre u prísh gjashtë vite më parë dhe asnjëra prej tyre nuk preferoi ta diskutonte në media atë që ndodhi.Zonë e Lirë: Eneda Tarifa dhe Albana Osmani kalojnë fundjavën së bashku  (FOTO)

Megjithëse kishin komunikim me njëra-tjetrën, gjërat mes Enedës dhe Albanës u ftohën shumë.

Ato nuk u panë më bashkë dhe të gjithë e kuptuan se shoqëria aq e ngushtë kishte përfunduar.

Mirëpo, pas gjashtë vitesh, Albana dhe Eneda janë sërish shoqe si më parë! Gjithçka i ka mbetur pas të shkuarës!U zunë për një kopertinë reviste: Por ja çfarë thotë sot Albana  Osmani për Eneda Tarifën

Në llogarinë e saj në Instagram, këngëtarja ka publikuar një foto të Albanës me vajzën e saj, Arian, teksa tregon sa shumë i kishte munguar.

“Tezhe Banin e kish marre shume malli per Arian. Mua edhe me shume per syçkat e bukura dhe energjine pozitive qe me ka trànsmetuar gjithmone kjo vajze e fòrte, artiste qe ben gjera te bukura gjithmone. Me e fundit “Arome gruaje”… Proud of you my friend 😍”- ka shkruar Eneda krahas fotos, duke lënë të kuptohet se ajo dhe Eneda janë tashmë shoqe si më parë!

Si ndodhi ngjarja…

Pas serialit bombardues në ‘Instagram’ dhe ‘Facebok’ me fotografi dhe dedikime, ku shprehnin dashurinë dhe mbështetjen për njëra tjetrën, mësohet se vajzat nuk e ndjékin më njëra tjetrën, as virtualisht dhe as në realitet. https://www.photojoiner.net/image/yVbIcNwgE arsyeja thuhet të ketë qenë një kopertinë reviste. Ato kanë qenë në katin e dytë të një bar-restoranti pranë qendrës së Tiranës, teksa janë gríndur në tavolinë se cila duhet të dilte e para gjatë verës në kopertinën e një reviste.

Nga biseda me zë të lartë, që ata kanë zhvilluar, dëshmitarët kanë treguar se Eneda ka pretenduar se, drejtuesit e revistës ja kishin dhënë asaj fjalën për ta nxjérrë në kopertinën e revistës, por Albana ka ndërhyrë duke i marrë ékskluzívítetín të pòzojë vetë e para.

Pavàrësisht justífíkímeve të Albanës duket se Eneda nuk është bíndur, pasi që nga ajo ditë vajzat u ndànë për të mos qenë më shoqe.Albana Osmani dhe Eneda Tarifa, bashkë edhe për shopping

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!