Ballina Magazina U prek nga Covid-19 edhe pse shtatzënë, Eliona Pitarka habít me deklaratën...

U prek nga Covid-19 edhe pse shtatzënë, Eliona Pitarka habít me deklaratën e saj

Aktorja shumë e dashur për publikun shqiptar, Eliona Pitarka, sapo ka hyrë në muajin e nëntë të prítjes së ëmbël.

Ajo po prét një vajzë dhe ka treguar se e ka shijuar në maksimum shtatzëninë.

Për më tepër, Eliona ka punuar çdo ditë të pritjes së ëmbël, duke u shfaqur në skenë me rolet e saj.

Por, e dinit se Eliona e ka kaluar Covid-19 ndërkohë që ishte shtatzënë?

Këtë e ka treguar vetë aktorja teksa i përgjigjej pyetjeve të ndjékësve në InstaStory.

Eliona ka rréfyer se e ka kaluar Covid-in në janar dhe fatmirësisht ka patur shumë pak símptoma.

Ndjékësit u bënë kuríozë të dinin nëse kishte rrezík për bebin, duke qenë se u inféktua ndërkohë që ishte në pritje të ëmbël.

“Jo, shyqyr Zotit e kalova shumë lehtë dhe në muajin e shtatzënisë që ndodhesha nuk kishte asnjë rrezík për bebin pasi ka qenë totalisht i formuar.”- ka treguar ajo.

Gjithashtu, Eliona tregoi simptomat me të cilat e kishte kaluar vírusin:

“Me dhímbje trupi, temperaturë 37.5 dhe dhémbje grykësh. Vetëm këto símptoma pata.”- rréfehet ajo.

Por, duke qenë shtatzënë aktorja nuk e kishte të lejuar të merrte medikamente, ndaj s’ka përdorur asgjë.

“Nuk përdora asnjë ílaç pasi isha në muajin e 7-të të shtatzënisë, nuk lejohej të pérdorja asnjë gjë. Kam pírë vetëm vitaminat C dhe D dhe pafund ushqíme të shëndetshme si supa me lëng mishi, perime.”- treg0n Eliona.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!