Ballina Magazina Dy hyrje të reja në 'PërPuthen'; jëri përloti studion ndërsa tjetri i...

Dy hyrje të reja në ‘PërPuthen’; jëri përloti studion ndërsa tjetri i shkriu së qeshuri!

Nuk kanë të sosur hyrjet e reja në Për’puthen, pasi pasditen e sotme dy djem të rinj i janë bashkuar formatit. I pari quhet Shkëlqim Bega, 25 vjeç dhe është bòksier.

Ai dha një koment për secilën prej vajzave ndërsa është përlotur kur ka kujtuar nënën, të cilën e ka hùmbur që kur ishte fëmijë.

“Jetoj dhe punoj në Zvicër. Kam hobi motorat, makinat dhe udhëtimet. Arsyeja që kam ardhur këtu është se vizitoj shpesh babain tim se e kam pikë të dobët se atë kam”, tha Shkëlqim Bega.

“Vajzat në backstage i kam parë të gjitha, më folën. Sindi më duket vajzë e mirë, seríoze. Ledjana më pëlqen se merret me sport. Antonela më pëlqen se vishet me klas. Jasmina është tipi i motorave e makinave, adrénalinë. Sara më duket shumë lozonjare. Aristela duket e edukuar, flet aty ku duhet”, shtoi ai.

“Jam bipolar në shumë gjëra. Nënën nuk e kam. Prékem se është person që sado nuk është me ne fizikisht, shpirtërisht ndihet energjie. Kam qenë 8 vjeç kur e kam hùmbur nënën”.

“Duket sikur ka ndodhur dje dhe kam shumë zili për ata që e kanë nënën e babain që t’i vlerësojnë sa janë gjallë dhe në momentin që nuk e kanë, do bëhen pishman për cdo gjë që kanë thënë, për shumë gjëra që kanë bërë gabim”, përfundoi Bega.

Ndërkohë, konkurrenti i dytë quhet Ledjan Bregasi, është 27-vjeç dhe vjen nga Italia me profesion biznesmen.

Dy ditë më parë dy djem të tjerë iu bashkuan Për’puthen. Sajmiri dhe Eltoni, të dy 26 vjeç.

Sajmiri u shpreh se ka një biznesin e tij në Tiranë, ndërsa vajzat që i kanë pëlqyer më shumë janë Ledjana dhe Jasmina.

Ndër të tjera, konkurrenti i ri u shpreh se i pëlqen të bëjë show dhe se i pëlqen bota e televizionit, kështu që bëhuni gati për surpriza.

Konkurrenti i dytë Eltoni është trajner futbolli. Me origjinë është nga Kavaja, por jeton në Durrës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!