Këtë vit emisioni “Për’Puthen” 2 ka pasur shumë të reja ku këto risi kanë bërë që ai të marrë këtë famë që ka, të thyejë të gjitha rekordet e shikueshmërisë në TV, rrjete sociale dhe më e rëndësishmja në YouTube ku gjer më tani numëron mbi 300 milion klikime.

Një ndër gjerat më interesante të sezonit të dytë janë dhe 2 “dashuritë” me nga 3 protagonist që janë formuar në emision. Bëhet fjalë për “trinomin” Mevlan-Lediana-Antonela dhe Sindi-Elvis-Murat.

Protagonistët kanë dalë me déklarata të drejtpërdrejta ose dhe të nënkuptuara që kanë pëlqim dhe do lùftojnë për njëri-tjetrin. Aktualisht Sindi dhe Mevlani e kanë më të vështirë sepse janë mes dy “zjàrresh” dhe duhet të bëjnë zgjedhjen e tyre. Ata duhet të mendohen mirë, të dëgjojnë zemrën e tyre dhe të zgjedhin një nga pëlqimet për të cilin ata ndiejnë më shumë. E bukura e këtyre triove ka qënë që i kanë prodhuar të gjitha, dashuri, urréjtje, íntríga, xhélozi, flírte, këngë etj. Lediana i vendos ultimatum Mevlanit: Erdhi të na ndajë! Nëse i bën këngë Antonelës unë…

Mevlan-Lediana-Antonela

Djaloshi kavajas që jeton në Gjermani është i vetmi konkurrent i cili është që nga fillimi i Për’Puthen 2. Ai ka pasur shume takime me disa nga konkurrentet në emision por së fundmi është përqëndruar tek Lediana , vajza bukuroshe nga Rrësheni dhe Antonela, bukuroshja nga Shkodra e cila jeton në Milano.

Të dyja gocat e kanë shprehur pëlqimin ndaj Mevlanit dhe do të lùftojnë për të që ta bëjnë për vete. Edhe pse në backstage ose storyt që konkurrentët hedhin në rrjetet sociale të tyret duken miqësore, ne studio kjo nuk rreflektohet dhe aq sepse kemi parë shumë débate të fòrta dhe tòne të ngritura midis Ledianës dhe Antonelës për Mevlanin dhe pëlqimin e madh që kanë për të.

Tani ngelet për tu parë se cilën bukuroshe do zgjedhe “Romeoja” i Për’Puthen i cili përveç dashurisë së dy gocave ka rrëmbyér dhe zemrat e publikut me këngët romatike që ka publikuar ku një ndër to mban dhe titullin “Lediana”.Mevlani invites Antonella to dance, Lediana can't stand it, takes the chair and…

Sindi-Elvis-Murat

Një trekëndësh tjetër dashurie është ai midis violinistes simpatike dhe 2 nga djemtë më të dashur dhe më të pëlqyer të Për’Puthen, Elvisit dhe Muratit. Elvisi është djaloshi interesant nga Mirdita, i apasionuar pas tatuazheve ndërsa bukuroshi turk, Murati vjen nga Stambolli dhe është ndër parukierët më të mirë në Shqipëri.

Sindi ka pasur takime dhe pëlqime me disa djem por kohët e fundit është përqëndruar midis dy preferencave. Sindi ka theksuar se ato të 2 janë shumë të ndryshëm nga njëri tjetri dhe për momentin është shumë konfuzé sepse herë ndjen për njërin më shumë , herë për tjetrin.

Normalisht djemtë janë duke bërë çmos për ta bërë për vetë Sindin duke i shprehur asaj pëlqimin dhe duke ja demostruar botërisht atë në studio, në takime, në backstage dhe para të gjithë shqiptarëve. Pritet me shumë intéres se për cilin djalë Sindi do ndjenjë më tepër dhe do dali çift nga emisioni. Herën e fundit u la të kuptohej që Muratin e pëlqente me shumë por me Elvisin ajo tha se ndjehej me e plotësuar.Konkurrencë e fortë mes djemve! Sindi surprizohet për ditëlindje nga Murati dhe Loco - iconstyle.al

Në lidhje me kto 2 trio dashurie një koment i bërë në një puntatë nga Juli, një ndër konkurrentët më të rinj dhe më të dashur të emsionit, shkaktoi shumë të qeshura. Juli njihet nga të gjithë për aventurat, udhëtimet e tij dhe për talentin e humorit fin që ka dhe pikërisht këtë gjë e ka démostruar në studio kur ka komentuar në lidhje me situatën.

Ai duke parë konkurentët për pëlqimet që kanë dhe ndjenjat e krijuara mes tyre u ka dhënë një këshillë atyre duke ju thënë “pse nuk mbani lidhje poliamorike”.

Normalisht kjo ka qënë një shaka nga ana e Julit i cila është shumë “e goditur” duke parë sa shumë Lediana dhe Antonela duan Mevlanin dhe Murati dhe Elvisi duan Sindin.Murati i dërgon puthje Sindit, Loco bën veprimin e papritur - Gazeta Express

Ai duket se e ka thënë këtë për tju bërë qefin të gjithëve në mënyrë që askush të mos lëndohét. Normalisht kjo gjë nuk mund të ndodhë dhe interési i publikut është të shikojë se cilët do jenë 2 çiftet pas çiftit shumë të përfolur mediatik “Tea dhe Beart”.

Gjithshka mbetet për tu parë me shumë kuriozitet por një gjë mund të thuhet që hyrja e Julit në emision i ka dhënë emisionit një intéres të veçantë dhe ka rritur audiencën edhe më tepër. Atë ne e kemi parë në një takim shumë të veçantë me Antonelën e cila donte ta njihte botën e Julit me tepër.

Takimi u realizua ne shpellë dhe ishte shumë i ndryshëm nga takimet e tjera. Shpresojmë që Julin ta shohim në takime sa më shpesh në emision, pse jo në një lidhje “poliamorike”.

Pas skandalit të djeshëm, Sindi dhe Juli pezullohen nga Përputhen - Gazeta Express

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!