Delinda Disha është një ndër aktoret e humorit më në zë të momentit, ku përveç kàraktereve që krijon ka imítuar dhe personazheve të njohur si Briseida Shehaj, Monika Kryemadhi, Mirela Milori, Arbana Osmani dhe Alketa Vejsiun.

Së fundmi, ajo ka zgjedhur të imítojë mjéken dhe njëkohësisht kandidaten e re të Partisë Socialiste, Najada Çomon.

Mesa duket këtë numër pritet që ta shohim këtë të shtunë në emisionin e humorit “Klanifornia”.

Në këtë numër vihet re se do të jetë pjesë dhe aktorin Eglein Laknori, të cilët dialogojnë së bashku.

Kujtojmë se një ndër çéshtjet që u diskutua gjërësisht ishte ajo e gjýqit që aktorja hapi ndaj programit “Portokalli”.

Kohë më parë ajo ka treguar se në vitin 2018 vendosi të híqte dorë nga ky program dhe gjithçka u bë sipas rregullave, thotë aktorja, e cila shton se u ndà mirë me drejtuesit e televizionit.

Por pak muaj pasi kishte filluar punë në “Klanifornia” asaj i kishte ardhur një pàdi nga televizioni për shkàljen e një kontrate në të cilën ishte fàlsifíkuar firma.

“Është e tùrpshme, unë e përjetova për hir të vërtetës, por tani e kam marrë shumë lehtë sepse e drejta fiton gjithmonë. Është e tùrpshme që një televizion të arrijë deri në këtë farë niveli që të fàlsifíkojë kontratën e një nga aktorëve që për 5 vite sa kam qenë aty kam pasur màrrëdhénie shumë të mira dhe jeta është e gjatë, ndoshta unë mund të shkoja prap”, tha kohë më parë Delinda.NOA Lajme - Agjencia Kombëtare e Lajmeve

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!