Ballina Magazina U prek nga Covid-19 shumë réndë, rrëfehet Bujar Qamili: Ishte një tràumë!

U prek nga Covid-19 shumë réndë, rrëfehet Bujar Qamili: Ishte një tràumë!

Në dhjetor të vitit të shkuar, u raportua se Bujar Qamili ishte në gjéndje të réndë për shkàk të infàktimit me Covid-19.

Media raportoi se ai ndodhej në tàrapi intànsive në spítalin Infàktiv. Thuhej se artisti po merrte ndihmën mjékësore nga mjékët dhe inférmierët e spítalit.

Mirëpo miku i tij, Ramazan Çeka, u shpreh në një intervistë për “abcnews.al” se bilbili i këngës qytetare shkodrane ishte në gjendje të mirë dhe se lajmet që dolën ishin màshtríme.Çeka: Bujar Qamili është me probleme shëndetësore por jo me Covid-19 -  Njeshi

“Lajmet e përhapura në media nuk janë të vërteta, mashtríme. Nuk është e vërtetë që Bujar Qamili është në gjendje të réndë nga covidi. Unë përpara 5 minutash fola në telefon dhe ishte shumë mirë. Është si kokrra e mollës. Ka pasur një pròblem me veshkat gjatë qëndrimit në Itali, por tani është shumë mirë” tha Çeka.

Mesa duket miku i tij Ramazan Çeka na paska génjyer por ne po e marrim si génjeshtër të bardhë pasi kjo mbase do ndikonte në gjendjen shëndetsore të këngëtarit.

Ndërkohë së fundmi vetë Bujar Qamili ka treguar se ai ka qenë i inféktuar me Covid-19 dhe madje në gjéndje shumë të vështírë shëndetësore.Çeka: Bujar Qamili është me probleme shëndetësore por jo me Covid-19 -  Njeshi

Në një intervistë për televizionin lokal “TV1 Channel” në Shkodër, këngëtari është shprehur se ka qenë aq réndë sa dëshironte të mos ishte më në jetë.

“Isha i inféktuar me Covid, kam kaluar situatën më të véshtirë të jetës sime, ishte një tréumë për të cilën thosha me vete më mirë të mos jem më aq e réndë ishte. Tani jam më mirë, jam rikuperuar. Kam një thirrje të fortë për të gjithë që të mbàjnë màska e të mbajnë distancimin social, pasi vetëm kush e ka kaluar e di se për çfarë po flas”, ka thënë Qamili në një lídhje ‘LIVE’ nga Italia.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!