Ballina Magazina Na falni por dhuratat më të bukra të 8 marsit i morën...

Na falni por dhuratat më të bukra të 8 marsit i morën Arbana Osmani dhe Bora Zemani

Personazhet e njohur i shndërruan rrjetet sociale në një platformë për të shpërndarë mesazhe urimi për gratë më të rëndësishme në jetën e tyre.

Edhe pse 8 marsi nuk konsiderohet si ditë fetse, shumë e kanë shfrýtëzuar si një ditë për të shprehur mirënjohje dhe për t’i dhuruar diçka vajzave e grave që njohin.

Ndërkohë disa vajza të showbizt përveçse kanë dhënë edhe kanë marrë mesazhe të veçanta urimi.

Ndër to ishin edhe Arbana Osmani dhe Bora Zemani, që morën dhuratat më të bukura nga të vegjlit e tyre, Jon dhe Arbor.

Të dy djemtë kishin përgatitur për mamatë nga një kartolinë urimi, shkruar me duart e tyre.

“E dashur mami, je e mrekullueshmë si pranvera. Gëzuar 8 marsin. Të dua shumë! Jon”, kishte shkruar i vogli në kartolinën e urimit për Arbanën.

Edhe Bora Zemani nuk arriti ta mbante vetëm për vete mesazhin e urimit që mori nga vogëlushi Arbor.

“Mami të uroj festën! Gëzuar 8 marsin! Unë të dua shumë! Unë të dua sa e tërë bota! Nga Arbori”, kishte shkruar ai.

Si nënat djemsh Arbana dhe Bora duhet të ndihen shumë të bekuara, që kanë rritur fëmijë të edukuar e që kuptojnë rëndësinë e kësaj dite dhe dashurisë ndaj nënës.

Për më tepër për Arbanën, pas disa vitesh lumturia do të jetë e shumëfishtë, sepse me siguri nuk do të mungojnë as mesazhet e urimit nga i vogli Diell që rritet dita-ditës.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!