Ballina Aktualitet 24 orë gjallë i bllòkuar nga flakët, del ékspértiza e vdékjes së...

24 orë gjallë i bllòkuar nga flakët, del ékspértiza e vdékjes së Arjan Salës

Pas tre ditë kërkimesh në magazinën e shkrumbuar të “Casa Italia-s”, zjàrrfíkësit arrítën të nxjérrin trupin e pajetë të 32-vjeçarit Arjan Sala, i cili hyri për të shpëtuar të tjerët dhe mbéti vetë i vdékur mes flàkëve.

Ekspértíza paraprake ka zbùluar se zjàrri është ndézur për shkàk të një shkéndije elektrike në kabullin e një llambe neoni.

Sipas “Report Tv”, shkéndijat e ndézura pas deféktit kanë rénë mbí disa rroba síntetike duke hapur flàkë të shumta.

Teksa punëtorët e “Casa Italia-s” ishin duke pritur kamionin e mbushur me mallra, kanë nisur flàkët e para.

Fillimisht për të shuàjtur flàkët kanë ndërhyrë punonjësit e sigurisë, mes tyre edhe 32-vjeçari.  Ata ia dolën të shuanin flakët por jo vatrën, ndaj zjarri u riaktivizua disa minuta më pas.

I riu Arjan Sala ishte i pari që hyri në brendësi të magazinës për të shuàr flàkët dhe téntoi të dilte nga dera e emérgjencés, mirëpo errésira dhe tymi e pénguan, ndaj ai u rrézua dhe e pati të pamùndur të dilte që aty, duke mbétur fatkéqësisht i vdékur.Edhe vëllai punonjës sigurie, rrëqeth me fjalët për Arjan Salën: Po më  digjet zemra o vëllai im! O Zot ça plage më ke shkaktuar o Zot (Xhaxhai e  identifikoi mes rrënojave)

Arjan Sala, 32 vjeç, prej vitesh punonjës security, ishte babai i një fëmije të mítur. Ai jetonte me bashkëshorten, djalin, nënën dhe të atin. Familjes i ka siguruar të ardhura që në moshën 18 vjeç, kur nisi edhe punën e parë.

Ekspértíza paraprake zbùloi se Sala ka qëndruar rreth 24 orë gjallë, por më pas nuk ia ka dalë dot më. Trupi i tij u nxòr me vonesë, ndërsa ai u përcoll dje nga familjarët në banesën e fundit.

Qeveria pritet ta shpallë Déshmor të Atdheut me propòzim të mijëra qytetarëve që u solidarizuan në rrjetet sociale.Përcillet për në banesën e fundit Arjan Sala, heroi që u sakrifikua për të  shpëtuar punonjësit e tjerë në magazinën e qendrës tregtare - TiranaNews

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Zbulohet personazhi kryesorë i filmit të ri Ermal Mamaqit, ja kush është (FOTO)

Ermal Mamaqi i vuri vulën suksesit të tij në kinematografi me dy filmat “2 gisht mjaltë” dhe “I Love Tropoja”. Këta filma u mirëpritën nga...

Mori ofertë nga ‘Kosherja’, Olsi Bylyku tregon arsyen përse refuzoi (VIDEO)

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në...

Edhe një se u mbush! Princi i ‘PërPuthen’ i futet muzikës, është një ‘diss’ (VIDEO)

Shumë personazhe të “Për’Puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar...

Ana tregohet e sinqertë: Ja përse u futa në ‘PërPuthen’, do ta përdor…

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’Puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Fation Kuqari ndryshon ‘look’ por ndjékëset sërish ‘çménden’ pas tij (FOTO)

Pas daljes nga “Për’puthen”, Fstjon Kuqari nisi të thotë të vërtetat e tij për emisionin dhe u kthye sërish në qendër të vëmendjes me...