Ballina Aktualitet E tríshtë! Covid-19 i merr jetën humoristit të njohur shqiptar (FOTO)

E tríshtë! Covid-19 i merr jetën humoristit të njohur shqiptar (FOTO)

Humoristi Rasim Thaçi-Cima ka ndërrùar jetë sot si pàsojë e COVID-19.

Cima kishte kërkuar që të respektohen masat nga qytetarët, pasi ai kishte disa ditë që ishte duke u trajtuar në Klinikën Inféktive.

“Po lajmërohem pas një jave të vështírë ! Një javë më parë ju lajmërova për gjendjen time që ishte duke u përmirësuar , mirpo të nesërmen deri vonë natën mu kéqësua gjendja , ku edhe u detyruan që nga klinika inféktive të më dërgojnë në repartin inténziv , ku vazhdoj të jem edhe më tej.May be an image of 1 person

Gjendja ime është ende e réndë , por stabile , jam në përkujdésjen e Doktorëve dhe infermierëve 24h si unë po ashtu edhe për të gjithë Pacíentët e tjerë , ku nuk mungon vullneti dhe shpirti i tyre lùftarak , për ne që po përballemi me këtë bùtejë aspak të lehtë e në lùftë sy më sy. I lutem Zotit , së pari për shëndetin e të gjithë pacíentëve e po ashtu edhe të Doktorëve me stafin e tyre që po rrezíkojnë për ne , e të dalim faqe bardhë nga kjo situatë”, shkruan Çima në Facebook përmes djalit të tij.

Ndërkohë, në një postim në rrjetin social Facebook, familjari i tij, Bardhyl Meta, ka bërë të ditur vàrrimin e të ndjerit.

“Të dashur familjarë, miq, shok e dashamirës të Rasim Thaçit-Cima. Ju njoftojmë se sot, më 26 mars, ndërroi jetë familjari ynë. Vàrrimi bëhet nesër (e shtunë) në fshatin e lindjes- në Vukovc”, ka shkruar Meta.May be an image of 1 person

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Zbulohet personazhi kryesorë i filmit të ri Ermal Mamaqit, ja kush është (FOTO)

Ermal Mamaqi i vuri vulën suksesit të tij në kinematografi me dy filmat “2 gisht mjaltë” dhe “I Love Tropoja”. Këta filma u mirëpritën nga...

Mori ofertë nga ‘Kosherja’, Olsi Bylyku tregon arsyen përse refuzoi (VIDEO)

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në...

Edhe një se u mbush! Princi i ‘PërPuthen’ i futet muzikës, është një ‘diss’ (VIDEO)

Shumë personazhe të “Për’Puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar...

Ana tregohet e sinqertë: Ja përse u futa në ‘PërPuthen’, do ta përdor…

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’Puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Fation Kuqari ndryshon ‘look’ por ndjékëset sërish ‘çménden’ pas tij (FOTO)

Pas daljes nga “Për’puthen”, Fstjon Kuqari nisi të thotë të vërtetat e tij për emisionin dhe u kthye sërish në qendër të vëmendjes me...