Ballina Aktualitet "Situata delikate"/ Komiteti Teknik merr vendimin për orën polícore

“Situata delikate”/ Komiteti Teknik merr vendimin për orën polícore

Mbeten në fuqi të njëjtat masa anti-covid. Vendimi u mor sot nga Komiteti Teknik i Ekspértëve.

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli tha ditën e sotme se ka një ulje të ndjeshme të të inféktuarve dhe rasteve që raportohen në spítale.

Sipas Mira Rakacollit, këto masa, duke përfshírë edhe orën polícore, duke nisur nga ora 20:00 deri në 06 të mëngjesit, të mbeten në fuqí për dy javë.Komiteti Teknik i Ekspertëve rishikon masat! Pritet ndryshim i vendimit për  lëvizjen e qytetarëve, mjekët mblidhen sot, çfarë do ndodhë? – Dosja AL

“Ka një tendencë ulje, që është e qëndrueshme. Këto shifra janë si rezultat i efíkasitetit të masave të propòzuara nga Komiteti, por dhe një tendence pozitive në respektimin e masave nga popullata.

“Nga ana tjetër, siç vihet re dhe nga hartat që kemi kònsultuar, Europa po përbàllet me rritje të numrit të rasteve dhe disa vende po hyjnë në valën e tretë. Rritje të rasteve kemi në Itali, dhe Gjermani.

Pavàrësisht uljes së indíkatorëve, mbeten në nivelin që të sugjerojnë që situata vazhdon të jetë delíkate, dhe jo të kënaqur., ndàj komiteti ka vendosur që masat që kanë qenë të eféktshme, të mbeten enë të njëjtin nivel edhe për dy javë të tjera. Vijon të jetë e njëjta orë polícore”, tha Rakacolli.Përfundon sot afati i orës policore, Komiteti i Ekspertëve mblidhet për  vendimet e radhës

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Zbulohet personazhi kryesorë i filmit të ri Ermal Mamaqit, ja kush është (FOTO)

Ermal Mamaqi i vuri vulën suksesit të tij në kinematografi me dy filmat “2 gisht mjaltë” dhe “I Love Tropoja”. Këta filma u mirëpritën nga...

Mori ofertë nga ‘Kosherja’, Olsi Bylyku tregon arsyen përse refuzoi (VIDEO)

“Kosherja” është spektakli më i ri në ekranin e “Abc News”, i cili ka mbledhur disa nga aktorët më të mirë të humorit në...

Edhe një se u mbush! Princi i ‘PërPuthen’ i futet muzikës, është një ‘diss’ (VIDEO)

Shumë personazhe të “Për’Puthen” kanë zgjedhur të shfrytëzojnë në maksimum famën e tyre duke u bërë pjesë e muzikës. I fundit që i është bashkuar...

Ana tregohet e sinqertë: Ja përse u futa në ‘PërPuthen’, do ta përdor…

Ana Lleshi është konkurrentja e parë e përjashtuar nga emisioni “Për’Puthen”, e cila u kthye shumë shpejt në personazhin më të njohur e të...

Fation Kuqari ndryshon ‘look’ por ndjékëset sërish ‘çménden’ pas tij (FOTO)

Pas daljes nga “Për’puthen”, Fstjon Kuqari nisi të thotë të vërtetat e tij për emisionin dhe u kthye sërish në qendër të vëmendjes me...