Konkùrréntja e ‘Për’Puthen’, Sindi ka hùmbur gjyshin e saj.

Këtë lajm e ka bërë me dije vetë ajo përmes një postimi në rrjetet sociale.

Sindi shkruan se jeta është plot surpríza dhe ndonjëherë vendos të na suprízojë hídhur, por e réndésishme është të jesh gjithmonë me njerëzit që do, duke e krahasuar kështu me rrugëtimin e gjyshit të saj.

“Jeta është plot me surpríza. Herë na surprízon ëmbël e herë hídhur. Kur na surprízon ëmbël, gëzohemi dhe zemra na bëhet mal, kur na surprízon hídhur qajmë deh zemra duket sikur na ngùshtòhet e fryma na mérret. Jeta është një karusel ndjénjash. E bukura është të jesh gjithmonë me njerëzit më të dashur në këtë karusel dhe është e sigurt që do të kesh një udhëtim shumëngjyrësh. E kështu ishte dhe jeta jote gjysh i dashur… Do mbétesh gjithmonë në zemrat tona”, ka shkruar Sindi në postimin e saj në InstaStory, krahas së cilës ka véndosur një shirit të zi.

Kujtojmë se konkùrréntja Sindi Loci u rikthýe në “Për’Puthen” para pak ditësh pas një deklarate në rrjete sociale se dëshironte t’i kërkonte falje Julit për debàtin e “vajit të Borshit”, produksionit dhe publikut.

Mirëpo, pasi u rikthye në emision, Sindi u vendos përbàllë Julianit dhe nuk vendosi t’i kërkojë falje, por t’i kërkojë llogari për bàtutën e tij.Sindi në zi/ Humb njeriun e shtrenjtë të jetës e prek me fjalët: Mezi marr  frymë dhemb zemra

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!