Ballina Magazina Tea nuk duron më dhe kércénon Olsa Muhametin: Boll më sùlmove, kam...

Tea nuk duron më dhe kércénon Olsa Muhametin: Boll më sùlmove, kam prova…

Mbrëmjen e djeshme Teas ju hòq videoja në të cilën ajo shpjegonte të vërtetën e lídhjes së rréme me Andin dhe asaj të vërtetë me Beartin.

Pas videos asaj ju mbýll dhe Instagrami dhe këtë gjë e tregoi vetë Tea përmes disa postimeve në faqen e qenit të saj.

Ndërkohë pak orë më parë ajo ka publíkuar sërish në Youtube një video, këtë herë për autoren e emisionit “Për’puthen”, Olsa Muhametin.

Tea shprehet se Olsa ka qenë që nga fillimi në dijeni për gjithçka dhe se e ka ditur që Vitin e Ri ajo e festoi në Kosovë me familjen e Beartit e jo me Andin siç u tha për publíkun.

Gjithashtu Tea shtòn se asaj dhe Andit i kanë kërkuar të bënin bashkë foto për Vitin e Ri, por ata nuk i bënë kurrë.

“Pas emisionit të sotëm vendosa të reàgoj për Olsën, për ty Olsa për të thënë bòll vazhdove me mashtrime e manipulove situatën si të duash ti siç bën gjithmonë, bòll më zhýte mua akoma më tepër nga ç’më ke zhýtur që veç shpirti im e di se çfarë po héq po s’ka gjë.

Ti më duket se e paske kujtesën pak të shkurtër Olsa, por s’ka pròblem sepse t’i kujtoj unë ca gjëra. Ti i dije të gjitha! Unë kam kërkuar që të dal që në dhjetor, por ti më nxírrje mua 100 justifikime. Unë dhe Andi kemi kërkuar të dalim si çift të përputhur, të përplàsur, të përléshur sido që të ishte vétëm që të dilnim nga aty sa më shpejt. Pse moj Olsa harrove ti që kur folëm bashkë për Vitin e Ri unë kam qenë në Kosovë tek Bearti duke festuar me familjen e tij dhe pas kësaj ju më keni kërkuar foto që unë duhej t’i bëja me Andin, foto që s’u bënë kurrë. Edhe unë për këto kam prova”, shprehet Tea.

Më tej ajo ka treguar se ka qenë Olsa ajo që i ka shtýrë konkùrréntët të bënin giveaway, sepse kishte përfitime personale. Tea shtòn se Olsa i ka mbajtur brenda me Andin, sepse bizneset donin që të reklamoheshin gjatë takimeve të tyre, ndërkohë që ata vetë nuk kanë marrë asnjë lloj pàgese në shkàmbim, sepse sipas saj gjithçka e ka màrrë autorja e programit. Me ton të ashpér Tea i ka kërkuar Olsës të mos vazhdojë më tej me mashtrímet e saj dhe të mos tàllet më me ta.

“Dhe pas kësaj ju na përmendni krímin tonë të réndë që është giveaway, bizneset që bëjmë ne kur në fakt bizneset i bën ti. Ti më ke mbajtur aty mua, jo se më doje, jo se më paske dashur, por sepse të interesonin reklamat dhe pjesa jote, sepse bizneset donin që të isha unë dhe Andi me takimet tona për të reklamuar ata. Edhe unë personalisht madje, edhe ne nuk kemi marrë asnjë kokérr leku nga kjo, asnjë lloj pagese, kemi ardhur aty vetëm me shpénzimet tona me veshjet tona, trànsportin tonë, me kohën tonë me gjithçka. Edhe ti na akùzon për biznese.

Na bëre që të vazhdonim takimet ashtu siç e pranuat dhe vetë në emision që na keni shtýrë dhe na keni detyruar që t’i bëjmë ato takime derisa më në fund ne nuk pranuam dhe më në fùnd kur nuk bëmë më takime, kur nuk pranuam të bënim më takime na nxòrët dhe e shtýtë emisionin në ditën e fundit me komente se nuk kishit çfarë të bënit. Gjithsesi býll u týlle, mos vazhdo të tàllesh më, sepse tek e fundit edhe ne njerëz jemi”, shprehet Tea.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!