xheraldina

Ka kaluar vetëm 1 muaj që kur Sara Hoxha dhe Ledri Vula u bënë prindër për herë të parë.

Sara solli në jetë Poem Blu, e cila i ka ndryshuar totalisht ata sikundër na kanë treguar edhe vetë.

Poem Blu udhëtoi më në fund drejt Kosovës së bashku me mami Sarën dhe babi Ledrin për t’u njohur me njerëzit më të afërt, që e kanë prítur me padurim takimin me të. Image result for poem blu xheraldina

E para që e ndàu këtë gëzim kaq të madh ishte gjyshe Xheraldina, që ka ndarë në rrjete sociale foton e parë me mbesën e saj.

Ajo ka publikuar në Instagram një foto, në të cilën shihet duke mbàjtur në krahë Poem Blu. Xheraldina duket se është emocíonuar pafund nga ky takim dhe e ka përshkruar më së miri me pak fjalë.

“Dhe ajo erdhi dhe zemra ime shkríu dhe filloi të rràhë në një ritëm tjetër”, ka shkruar Xheraldina tepër e lumtur.

Xheraldina ka publíkuar një video edhe nga shtëpia e tyre në Prishtinë, e cila është zbùkuruar e gjitha duke nisur që nga oborri.

Në hyrje të shtëpisë dhe kudo janë vendosur tullumbaca dhe arush, e diku është shkruar:

“Mirë se erdhe Poem”. Prítje më të ëmbël se kaq nuk mùnd të kishte për të voglën, që për pak ditë feston 1-mujorin e lindjes.

Xheraldina tregoi para disa javësh se po prítste me paudrim mbesën e saj, që është edhe e para që i dha emrin gjyshe. Ajo tha se të voglës i thérret me pérkédheli Poi.

“Unë nuk kisha gisht në vendosjen e emrit të vajzës, doja që vetë mami dhe babi i saj ta merrnin këtë vendim. Ama unë i kam vënë një ‘nickname’ e thërras me përkédheli Poi.” , tregoi Xheri teksa ishte e ftuar në një emision radiofonik.Image result for poem blu xheraldina

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!