Ballina Magazina Finem sapo tha të vërtetën në lídhje me shérrin me Don Xhonin...

Finem sapo tha të vërtetën në lídhje me shérrin me Don Xhonin (VIDEO)

Pak ditë më parë në rrjete sociale u shpërndà me shpejtësi një video, në të cilën shiheshin një grup djemsh duke rràhuar një djalë tjetër që ndodhej vetëm brenda një makine.

Në fillim u tha se protàgonistët në video ishin dy reperët e njohur shqiptarë, Don Xhoni dhe Finem. Mirëpo reàgimi nga Don Xhoni ishte i menjëhershëm.

Ai i hòdhi pòshtë të gjitha alùdimet dhe u shpreh se nuk ishte ai në atë video dhe se gjithë këtë e ka bërë Finemi për vëmendje.

Madje Don Xhoni i bëri thirrje Finemit që të shkonte në Kosovë, nëse donte të përbàllej realisht me të.

Ndërsa Finemi u shpreh se nuk e dinte ekzístencën e asaj video dhe me iròni tha se nuk e mban mend se sa veta rreh në ditë.

Më vonë u zbùlua se djali që Finemi rrihte në video bashkë me grupin e tij ishte një këngëtar i ri i quajtur Santi.

Këtë gjë e pranoi vetë Santi në rrjete sociale dhe rréfeu se videoja ishte bërë 3 muaj më parë dhe se e kishte mbyllur si çéshtje me Finemin.

Ndër të tjera këngëtari tha se Finemi e ka shpërndàrë vetë videon për të màrrë pak vëmendje nga fama e madhe e Don Xhonit dhe se ai do e ndjékë pénalisht reperin.

Nga ana tjetër Finem ka folur sërish në lídhje me këtë ngjàrje në një intervistë për “Prive”.

Ai tha se kjo histori është zmàdhuar shumë dhe shtòi se asnjë nga personat e përmendur, duke nénkuptuar Don Xhonin, nuk ishin pjesë e videos.

Reperi shtòi se ka lònë pas natyrën pròblematike dhe se shumë débate i kanë ngélur adoleshencës.

“Disa débate na kanë ngélur që në adoleshencë, por jemi mùnduar t’i shmàngim. Përsa i përket asaj videos nuk e mora vesh pse u bë e madhe. Nuk është fàji i mediave që duan të bëjnë lajm me emrin e dikujt, siç përdorin emrin tim. Kam reàguar pak fare në Instagram, dola live. S’doja fare të reàgoja. Kemi të bëjmë me një video që s’ka lídhje fare me asnjë nga sa është përmendur”, tha Finemi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Për herë të parë pas Big Brother, Donaldi dhe Semi ‘kapen mat’ së bashku! (VIDEO)

Një nga miqësitë më të komentuara në “Big Brother Vip” ishte dhe ajo midis Donaldit dhe Semit. Për shkak të situatave të krijuara brenda shtëpisë...

Pa Donaldin dhe Borën sëbashku, ja si reagoi Beatrix gjatë eventit! (VIDEO)

Dalina Buzi rréfeu për “Goca dhe Gra” disa momente nga sfilata e stilistit Valdrin Sahiti. Jo vetëm kaq, por ajo u ndal edhe te takimi...

U panë bashkë në Kosovë, Dalina Buzi zbulon të pathënat e takimit të Borës dhe Donaldi!

Dalina Buzi foli për “Goca dhe Gra” lídhur me sfilatën e famshme të stilistit të njohur, Valdrin Sahitit, që në fakt bëri mjàft bujë. Jo...

Habit Ronela Hajati pas skualifikimit: E fitova Eurovisionin sepse…

Pas performancës që na dhuroi në skenën e Eurovizionit përfaqësuesja e Shqipërisë Ronela Hajati ka reaguar pas skualifikimit të saj nga ky festival. Këngëtarja shqiptare...

Semi Jaupaj së shpejti imazhi i kompanisë së çuditshme! (FOTO)

Emisioni investigativ “Piranjat” në Abc i moderuar nga Florian Binaj dhe Arilena Ara, përveç dénoncímeve dhe nxjérrjés “làkuríq” të abùzuesve dhe pédofílëve, ka edhe...
error: Alert: Content is protected !!