Ballina Magazina Fifi orgànizoi koncert dhe fansat e krítíkuan, reagon këngëtarja (VIDEO)

Fifi orgànizoi koncert dhe fansat e krítíkuan, reagon këngëtarja (VIDEO)

Këngëtarja e njohur shqiptare, Fifi, publikoi dje një video nga një koncert që ka mbajtur për 13-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Në videon që këngatërja publikoi dalloheshin qindara qytetarë që festonin dhe kërcenin nén ritmet e këngëve patriotike që ajo këndonte, duke thyer çdo rregull të pandemisë që po e vuan i gjithë rruzulli tokësor.

Pas publikimit të kësaj videoje, kanë qenë të shumta krítíkat drejtuar këngëtares, e cila sipas tyre nuk ka marrë parasysh pàsojat që mùnd të ketë sjellë gjithë ky tubim njerëzish.

Sùlmeve drejtuar saj, Fifi iu përgjigj me disa video në InstaStory, ku sipas saj ajo ka sakrífíkuar duke rrezíkuar veten në mes të gjithë atyre indívidëve pa maska që përqafoheshin e festonin Pavarësinë.

“Mos prekni aty ku nuk duhet, se jam 11 muaj pa punë, unë dhe të gjithë artistët e tjerë”, u është drejtuar Fifi ndjekësve të saj.

Por a e justífíkon ky fakt, rrezíkun që ajo ka marrë përsípër në një kohë kur pandemia po sjell gjithnjë e më shumë shifra të fríkshme të të inféktuarve dhe të atyre që po e hùmbasin bétejën me këtë àrmik të padukshëm?!

A ia ka vlejtur vallë shuma monetare që këngëtarja ka marrë, në kurríz të shumë jetëve që janë rrezíkuar nga ky koncert?!

Artistët kanë një impakt të madh në publik, ndàj dhe prítet një përgjegjshmëri më e madhe nga të gjithë ata.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!