Menjëherë pasi dolën fotot e Teas dhe Beartit si çift i vërtetë, të gjithë nisën të anàlizonín detajet që mùnd të kishin treguar se mes tyre kishte lindur diçka që në takimin e parë.

Këtë gjë ka bërë së fundmi edhe Arjan Konomi, opinionisti i “Për’Puthen”, i cili ka ndàrë në Instagram një bisedë që Andi dhe Tea kanë bërë në njërin prej takimeve të tyre.

Gjatë bisedës Tea shprehet se ajo ka pasur një takim emocíonues me dikë që nuk ishte më pjesë e “Për’Puthen”, por nuk përmendi emra.

https://www.youtube.com/watch?v=nIaiXMXrdjo

Ajo thotë se të gjithë e dinë kush është dhe mesa duket që aty ka dashur të tregojë se zemra i ka rràhur fòrt vétëm për Beartin.

“Që asnjëri nga ne nuk do të ishte këtu sot. Nesje. Do e gjejmë një moment. Ashtu siç pate ti një emocíon goxha të fòrtë, që i mbíkaloi ato… Ti the jam midis këtyre. Edhe për mua ndoshta një takim ishte më emocíonues se sa ata të tjerët. Dihet se kush është, persona që s’janë më aty”, shprehet Tea gjatë bisedës me Andin.

Arjan Konomi ka publíkuar videon e bisedës dhe shprehet se nuk e ka harruar për asnjë çast këtë moment mes Andit dhe Teas, që dolën si çift nga “Për’puthen”.

 

Ndërkohë ai ka bërë një reàgim në rrjete socíale, pasi ndjékësit i kanë kërkuar shpjégime për këtë sítuatë. Opinionisti thotë se ai nuk ka qenë aspak në dijeni të kësaj historie dhe është shprehur po aq i shòkuar sa teleshikuesit.

“Unë nuk kam pasur as dijeninë më të vogël, as dyshímin më mínimal që mund të ekzístonte kjo e vërtetë, që ju keni màrrë vesh këto ditë. Nëse kam pasur dyshíme, kanë qenë dyshíme për pëlqime, në momente të caktuara që tani i takojnë 3-4 muaj më parë. Por përveç atyre dyshímeve për pëlqim dhe një tërhéqje recíproke, kam qenë totalisht në mùngesë të plotë të çdo dijenie deri në moméntin që do ishte Prime, kur Tea dhe Andi do làrgoheshin nga ai emision. Këtë e them me ndérshmérinë më të madhe në radhë të parë tek ata që kanë besuar tek fjala ime dhe personi im”, është shprehur Konomi.

Mirëpo, ish-konkùrrénti i “Për’Puthen” i cili ka parélajmëruar të tjera bémba, Erjon Geca, ka zbùluar gjithashtu bisedën e tij me opinionistin Konomi.https://www.photojoiner.net/image/vMn9YgZR

Erjoni tregon se ka krítíkuar ashpér në mesazh Arjanin për gjithçka që kishte ndodhur, duke i thënë “Turp të kesh për talljen që po i bën publikut”, ndërsa opinionisti i është përgjigjur:

“M’i prénë të gjitha”, duke lénë të kuptohet se fjala e tij nuk është dhénë në emision.

“Normal që i prenë të gjitha o lumadh, ata kanë në dorë fuqínë e televizionit dhe hédhin ç’të duan e méntojnë sítuatat siç duan. Por kjo s’do të thotë që njerëzit e besojnë, janë përpjékje të kéta për mbíjetesën e programit. Ti më mirë bëj doréhéqjen dhe lére atë pjeshkën e rùdhosur të blùajë mullirin e saj bosh.”- shkruan Erjoni duke iu referuar Olsës.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!