Nëse përmendim emrin Elvana Gjata nuk besojmë se ka ndonjë që nuk e njeh brenda trojeve shqiptare.

Elvana është rritur në skénë dhe pa pikë dyshími mùnd ta themi se është një nga artistet më të mira të gjitha kohërave në Shqipëri. Sot ajo është vajza e ditëlindjes dhe gjejeni pak se sa vjeçe mbùsh?

Elvana ka lindur në 3 shkurt 1987 dhe sot feston 34-vjetorin e lindjes. Pavàrësisht se vitet kalojnë ajo vazhdon të mbétet po e njëjta vajzë e bukur dhe plot enérgji pozitive.

Në këtë ditë specíale, Elvana duhet të ketë màrrë mesazhe të shumta urimi dhe lule shumëngjyrëshe si dhuratë. Këtë gjë e ka zbùluar vetë këngëtarja përmes një videoje të shkurtër në rrjete sociale.

Mirëpo mes mesazheve të urimit ne do të veçonim atë të gjysmës së saj më të mirë, Jonida Vokshit. Kjo e fundit ka postuar në Instagram një foto me Elvanën dhe ka bërë një urim të shkurtër por shumë domethënës.

“Të kam të shtrénjtë të shpirtit! Gëzuar ditëlindjen”, ka shkruar Jonida përkrah fotos me këngëtaren.

Dy vajzat e famshme prej vitesh ruajnë një miqësi shumë të pastër me njëra-tjetrën dhe asgjë nuk ka mùndur ta lékundë lédhjen e fòrtë të tyre. Ndaj edhe urimin e Jonidës e veçuam, sepse nuk kishte fjalë të thëna më bukur se kaq se një mike shpirti.

Mirëpo, ka dhurata e dhurata! Surprízën më të bukur, sot Elvana e mori nga dy prindërit e saj, të cilët i shkuan në derën e shtëpisë me buqeta me lule.

Këto moment Elvana nuk e ka lénë pa e filmuar, ndërsa gjesti i dy prindërve e ka emocíonuar shumë. Ajo këndon këngën e ditëlindjes teksa filmon, ndërsa krahas videos shkruan:

“E di qe krejt njesoj jane prinderit tane te shtrenjte😂💜”

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!