Ballina Magazina U përfol për shérr mes tyre reagojnë Don Xhoni dhe Finem (VIDEO)

U përfol për shérr mes tyre reagojnë Don Xhoni dhe Finem (VIDEO)

Mbrëmjen e djeshme qarkulloi me shpejtësi një video e xhíruar në Tiranë, ku nga mediat sociale u raportua si një shérr me protagonistë dy reperë shqiptarë, Finemin dhe Don Xhonin.

Po kështu u tha se ishte 22-vjeçari Klejdi Dogjani, i njohur me emrin e artit Finem, ai që kishte godítur Xhonatan Isufin, Don Xhonin.

I pari ishte Finem që përmes profilit të Instagram ka reàguar i mërzítur nga deklàratat e Don Xhon dhe miqve të tij që nuk e kanë kontaktuar atë.

Sipas tij të dy nuk kanë dijeni për videon dhe gjithçka është një làjm i rrémë. Gjatë live atë e ka shoqëruar kolona zanore e filmit të njohur “The Godfather (Kumbari)”.

“Unë nuk e dija atë video për vete, sa rràhim ne përditë… Do mbajmë mend ne sa rràhim…

Mund të më dërgosh një mesazh, si ta zgjidhim këtë që na ra, se as unë nuk kam faj këtu, por jo të tregosh më shumë detaje, se po qe puna për detaje… lajmi është fake, po pse duhet të vazhdojmë të nxjérrim gjërat më gjatë?  Do të tregosh që ke njerëz? Ndoshta ti je gàngster, po çoje një fjalë të mirë, jo do dalim tani të tregojmë njerëzit, nejse…” u shpreh Finemi, ndër të tjera.

Nga ana tjetër, në një video live me Meriton Mjekiqin, Don Xhoni tregoi mbrëmë se nuk ndodhej në Tiranë, por në lagjen e tij në Kosovë!

Ai nuk ishte pjesë e shérrit të shumàpërfolur dhe vërtetoi se gjàndej shëndoshë e mirë, i buzëqeshur dhe plot energji pozitive.

Po kështu, Don Xhoni shpérthéu në shàrje dhe oféndime në InstaStory, ndàj atyre që shpërndànë videon dhe lajmin.

“E nxòrën lajmin, por ua ftoha brenda sekondave, pthuuu…, rrénsa”, thotë ai teksa pështýu.

Pak çaste më parë ka reàguar edhe Meriton Mjekiqi i cili është shprehur se i kanë príshur gjumin për këto lajme pa lídhje dhe se ndihet i zhgénjyer nga kolegët e tij, gazetarë.

“Doja t’ju tregoja se nuk është i vërtetë lajmi i Don Xhon, fola edhe me vëllain e Finem,” tregon Meriton Mjekiqi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

‘Isha vetë sponsori gjeneral!/ Noizy zbulon shumën marramendëse që investoi për “Alpha Show”!

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Në një intervistë për “Euronews Albania”,...

Festa e Birrës erdhi! Ju njohim me restorantin më të famshëm në Korçë!

Të mërkurën, të enjten dhe të premten keni një mundësi të artë për të kaluar ca ditë të bukura verore, me shërbim cilësor dhe...

Pas përfundimit të ‘Alpha Show’, Noizy ka diçka për të thënë për artistët pjesëmarrës! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Gjéndet ‘fajtori’ që ndérpréu enérgjinë eléktrike në koncertin e Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim eléktrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Performanca mjaft të mira dhuruan në...

Ja sa persona ishin mbrëmë në “Alpha Show” të Noizy-t! (FOTO)

Koncerti “Alpha Show” i Noizy-t ishte padiskutim elektrizues nga performancat e artistëve të njohur shqiptar por edhe të huaj. Reperi Stresi gjithashtu u ngjít në...
error: Alert: Content is protected !!