Pas debàteve në “Për’Puthen prime”, vajza nga Shkodra, Antonela u làrgua nga studioja e prékur dhe e përlòtur.

Ndërkohë sot në emision ajo ka treguar arsyen pse u ndjé kéq dhe ka rréfyer gjithë historinë prékëse të jetës së saj.

Antonela tregoi se ka pasur një jetë mjàft të vështírë, sepse babai i saj, që tashmë nuk jeton më, ushtrònte dhùnë ndàj nënës.

“Mu kujtuan ca gjëra që kam kaluar në familje. Mu kujtua babi që nuk jeton më dhe atë rrémujén që na bënte në shtëpi mua dhe familjes dhe mamit. Kujtoj atë pjesën që po bértisnin të gjithë dhe s’ndàlonte më situata, e hùmba me dolën lòt vetvetiu”, tha Antonela kur tregoi arsyen e largimit nga studioja.Atdheu mes vajzave, puthje dhe injorime - Përputhen, 19 Shkurt 2021 - FJALA e LIRË

Ajo rréfeu më pas se për shkék të dhùnës së vazhdueshme të të atit, u detyrua me nënën dhe familjarët e tjerë të shkonin në Itali dhe të shpëtonin prej tij.

“Më kujtohet natën e fundit që na ka nxjérrë nga shtëpia dhe jemi ndérë aty. Kemi shkuar në Itali se ai kércénonte se donte të na vríste ne dhe nënën, kemi shkuar në Itali me një veshje ne trup e me asgjë tjetër .

Pas një viti s’kishim dokumenta akoma dhe më thotë dikush në Facebook ngushéllime për babin. Më ka mbet merak që s’kam qenë në vàrrím por nëna ime është një person i fòrtë që s’na ka bërë ta ndjéjmë mùngesën e babit, megjithatë ai duhet.

Kemi shkuar në Itali dhe u dorézuam në políci që të na ndihmonin dhe na thanë s’kemi çfarë t’ju bëjmë ikni ku të doni. Kishim dhe vëllain 4 vjeç, bínte shi atë ditë, del mami me pasaporta dhe thotë s’na pranojnë. Shefi i polícisë e pa këtë skénë dhe na stréhoi, për dy vite jetuam në një qendër pastaj gjetëm punë dhe ia dolëm disi. Mami la gjithë jetën e saj këtu se ishte mësuese matematike dhe ka punuar dhe si pastruese në Itali. E kam parë babin gati duke e mbýtur mamin dhe s’mùnda të bëja gjë, se s’kisha çfarë t’i bëja”, ka rrëfyer Antonela.

Historia e saj përlòti konkùrréntët, Bora Zemanin dhe Arjan Konomin dhe të gjithë ata shprehën mbéshtétjen e tyre për Antonelën.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!