Ballina Magazina Aludimet në lídhjen me konkurrenten e re të 'PërPuthen'

Aludimet në lídhjen me konkurrenten e re të ‘PërPuthen’

Nga Gentian Thomai

Rastësisht sot ndoqa një pjese te emisionit Per’Puthen ne Top Channel dhe po hynte nje vajzë e re.

Emrin as qe ja mbàjta mend por fare mire fíksova : Ishte 23 vjeç, nga Dibra, jetonte me te ëmën, studionte diplomaci, kishte pasíon makinat dhe ne video shfaqej me një makine rreth 150.000 euro, kishte pasíon edhe garat me makina, kishte ndërhyrje estetike dhe me disa thonj kilometrik. Kur tha 23 vjeç mu kujtuan gocat e fakultetit ne vitin e fundit qe kjo vajzë aspàk nuk i ngjànte.

Kur tha jam nga Dibra, para syve mu shfàq ai qytet i vogël, i ftohte dhe mikpritës, dhe me lindi pyetja ku e nget atë Benzin (AMG) neper Dibër , se me një te dhëne gaz mbàron rruga. Thashë me vete po te ishte nga Dubai po, se rrugët janë te gjera e te gjata dhe sheikët shumë mikpritës.

Por mbase goca jeton ne Tirane, por përsëri bravo sepse nga Dibra nget një makine te tille dhe ka pasíon makinat dhe garat, ky është një super emancípim. Po e mendoja qe nëse nuk gjen pune si diplomate mund te punoje si pilote ne ‘Formula 1’ ose ne gara te tjera.

Por përsëri ja futa kot, e ku ka nevoje për pune një femër qe nget një makine te tille dhe ka një nga pasíonet me te shtrénjta ne bote atë te garave me makina. Për ndérhyrjet estetike çfarë të them, 23 vjeç, imagjinojeni vete do të thotë kur te shkoje 33, 43 e me shumë.https://www.photojoiner.net/image/oCaqK4va

Pra i bíe qe goca ka filluar te kujdéset estetikisht qe ne fëmijëri (se edhe pse lígji jone thotë mbí 18 vjeç je madhor, mua me pëlqen me shumë lígji Japonez dhe Amerikan (me zona) qe madhor je mbí 21vjec).

Po dhe ndonjë tatuazh i vogël nuk mùngonte se dukemi me ‘trendy’, për te cilët uroj te jene tatuazhe nga ato te patatinave te fëmijëve, qe fshíhen e lahen kollaj. Dhe si qershi mbí torte ne nje emisioni te tille një pastor, po po një pastor i cili predíkonte vlerat dhe moralin ne një emision te tille.

Uroj qe pagesën qe mérr pastori si opinionist te paktën ta japë për bamirësi. Dhe nga e gjitha kjo situate një pyetje nuk me linte rehat, si arrínte te shfletonte librin e se ‘Drejtësi Ndërkombëtare’, apo librin e ‘Hyrjes ne Diplomaci’, me gjithë ato thonj te gjatë e te gjatë?https://www.photojoiner.net/image/a3QXKdKl

Ps: Ku po shkojmë ? Pse kështu është rinia jone? Un refùzoj te them qe ky lloj modeli është femra e re shqiptare sepse përditë shoh vajza qe punojnë, qe lexojnë qe përpíqen.

Shoh dhe njoh vajza qe kane pasíon librat dhe duan te punojnë, dhe jo AMG e zeza me fibra karboni! Qe përpíqen te jene te bukura dhe estetike por pa ndërhyrje qe 20 vjeç!

Qe thonjte i présin qe mos ti péngojnë kur shfletojne apo shtýpin ne tastiere! Kemi arrítur ne një pike ku dhe TV kombëtare u bene pararoje ne degràdimin dhe mos promovimin e vlerave te vërteta te shoqërisë! Zoti i ndihmoftë shqiptaret, ne greminën ku janë rrokùllísur!Ju prezantojmë me Jasmin, vajzën e re të Për'Puthen që mund të trazojë  ujërat! | IMA - InfoMedia Albania

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

A do jetë Stresi pjesë e koncertit të Noizyt? Ja ku e keni përgjigjen përfundimtare! (VIDEO)

“Alpha Show” do të jetë koncerti madhështor i Noizy-t! Shumë artistë shqiptarë e të huaj do të performojnë në skenën gjigante. Por a do të...

Ritem veror dhe tekst bànal, kjo është kënga e Era Istrefit dhe Mozzik që u anullua! (VIDEO)

Të gjithë po prisnim të dëgjonim për herë të parë një bashkëpunim mes dy artistëve më në zë të momentit, Mozzik dhe Era Istrefit. Vetë...

Noizy publikon këngën e re, Loredana pjesë e klipit si dikur me Mozzik! (FOTO)

Noizy ka publikuar këngën e tij më të re dhe surprizë: Ashtu siç u kishim njoftuar, në klip shfaqet edhe reperja Loredana! Kënga “Benzi i...

‘Alpha Show’ është gati! Noizy tregon se ç’pritet të ndodhë gjatë natës së sotme! (FOTO)

Prej disa javësh reperi i mirënjohur Noizy ka njoftuar për një koncert i cili do të bëjë bashkë fansat e tij të rinj, por...

Donaldi rikthen trekëndëshin e dashurisë, ja cili është dedikimi që po çménd rrjetin! (FOTO)

Të gjithë e dimë se pas ngjàrjeve të ndodhura në “Big Brother Vip” çdo tekst i Donaldit është një dedikim për Bora Zemanin. Qoftë për...
error: Alert: Content is protected !!