Rreth dy javë më parë, Tayna lançoi këngën e saj më të re të titulluar “Johnny”.

Ky projekt u prít mirë nga publíku dhe tashmë numëron milíona klíkime në Youtube.

Mirëpo, duket se Noizy ka pasur një “vérejtje” për këngën e saj. Në InstaStory, reperi ka publíkuar një pjesë të këngës së tij ku shprehet “She got the Johnny”, fill pas këngës së Taynës me këtë titull.

Mirëpo, ende nuk është e qartë dométhénia e këtij thùmbi që është fshírë më pas.

Më herët, në media qàrkulloi lajmi se Tayna i kishte kërkuar Noizy-t një bashképunim dhe po përflítej se do të lànçonin një këngë së bashku, por kjo nuk ndodhi kùrrë.

Mbrëmjen e djeshme, Tayna ishte e ftùar në “Shiko kush luan”, ku iu bënë disa lojëra e pyetje të cilat publíku mezí i prét.

Njëra nga pyetjet kishte të bënte me këngën “Johnny” dhe thùmbin e reperit.

Kur u pyet se çfarë mendimi ka Tayna për këtë thashéthém që shkruhet lart e pòshtë reperja u shpréh se nuk e ka kopjuar e nuk ka asgjë në veçanti me të.

https://www.youtube.com/watch?v=WbnKX3-d5ZU

Nga ana tjetër ajo u shpréh se në fakt fjàla “Johnny (Xhani)” është një fjalë që pérdoret nga shumë persona e jo vétëm préj tij.

Andaj si pàsojë nuk ka përse të mendohet si një kopjim i Taynës ndàj Noizyt nga publíku shqiptar.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!