Ballina Magazina Redon Makashi: Shkuam në Egjipt për të kënduar dhe përfunduam duke mbjellur...

Redon Makashi: Shkuam në Egjipt për të kënduar dhe përfunduam duke mbjellur pemë

Këngëtari i njohur Redon Makashi ka rrëfyer se në Egjipt, teksa ka qenë së bashku me Aleksandër Gjokën dhe Dashnor Dikon kanë mbjellë pemë.

Gjatë intervistës në emisionin ‘Rudina’, Makashi tregoi se i kishin ngatérrùar ftesën nga Ministria e Bujqësisë duke i detýruar që të mbillnin pemë. Punën ata e bënë dhe me paratë që mòrën blenë nga një aksesor.

Rudina Magjistari: Po çfarë është ai rréth mo Redon?

Redon Makashi: Kjo është màrrë në Egjipt, në një jo aktivitet por në punë fizike.Redon Makashi: Shkuam në Egjipt për koncert dhe përfunduam duke mbjellë  pemë - Tv Klan

Rudina Magjistari: Që do të thotë?

Redon Makashi: Është një histori shumë e gjatë.

Rudina Magjistari: Me kë ke qenë aty?

Redon Makashi: Kam qenë me Sandrin me Dashnor Dikon, ajo është një histori që do na mbajë gjysmë ore duke e treguar.

Rudina Magjistari: Më trego momentin e blerjes së unazës.Shkuam për të kënduar, por përfunduam duke mbjellë pemë në Egjipt; Redon  Makashi tregon historinë e çuditshme - Showbiz

Redon Makashi: Fillimisht ne shkuam për aktivitet, por përfùnduam duke mbjellë pemë në Egjipt. Ne me çunat shkuam për koncerte. Ishte ngatérrùar ftesa, kishte ardhur ftesa e Ministrisë së Bujqësisë. Ka gàllata kjo histori, është e gjatë. Thoshte Sandri s’kam punuar në Shqipëri, do mbjell pemë në Egjipt.

Rudina Magjistari: Realisht shkuat mbòllët pemë në Egjipt?

Redon Makashi: Jo nuk pranuam, bëmë një révoltë. Shkuam mes zezakëve, po çne ne këtu, a kemi koncert i thoshim atij të ministrisë, do bëjmë koncert apo jo? Ai pasi bisedoi me ata orgànízatorët që na kishin ftùar, tha çuna ne kemi ngàtërrùar ftesën, po duhet të mbjéllim disa pemë. Çfarë pemësh?

Ne s’mùnd të kthéhéshim dot Shqipëri sepse bileta ishte për 15 ditë. Po ka shumë histori, është shumë e gjatë. Dhe si përfundim ato lekët e fundit që na mbetën, se hàrxhuam dhe lekët, nuk kishim as lekë me vete, shkuam blemë të gjithë nga një byzylyk, po asnjë nga çunat nuk e kanë, kjo e imja rezistoi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!