Tea Trifoni, një prej ish-konkùrrenteve të “Për’puthen”, e cila u làrgua nga programi së bashku me Andin për tu njohur më shumë jashtë, ka reàguar për ‘bòmbat’ e Shqipe Hysenaj.

Në ditën që do të bëhej deklàrata se Andi dhe Tea do të làrgoheshin nga programi, ish-konkùrréntja e “Për’Puthen”, Shqipja nxòri një sërë imàzhesh që të provonte se Tea ka pasur lídhje me Beartin dhe kanë qëndruar në një hotel në Bogë.

Ditën e djeshme, Tea ka reàguar me disa postime në Instagram dhe ka sqàruar fotot në fjalë duke hédhur pòshtë fjalët e Shqipes, që nga njohja me Andin para se të hynin në program deri tek lídhja me Beartin.

Deklarata e plotë e Teas: “Sot dua të adresoj ca drama që kanë ndodhur kohët e fundit në internet, të cilat më përfshijnë mua. Unë zgjedh që të qëndroj e heshtur sepse janë gjëra të pavlera, që njerëz pavlerë i bëjnë për të fituar vëmendje. Sot gjithsesi do ua sqaroj dhe do iu kthej përgjigje. Pse nuk reagoj unë kur Shqipja publikon “bombat” e saj? Për ata që nuk e dinë kush është Shqipja, Shqipja është një vajzë 29-vjeçare, një ish-konkurrente që nuk i ndahet shpirti nga “Për’Puthen”.

Me këtë story të postuar, Shqipja pretendonte që unë dhe Andi njihemi që në vitin 2015-të, kur unë isha 16-vjeçe dhe i bija maces me lugë. Pasi kjo story u bë vírale, níshanet e mia edhe veshi im ishte një orgàn që u bë më i famshëm se vetë Shqipja. Në atë kohë Andi ka qenë në Gjermani, unë në Fier dhe jo: nuk jemi ne të dy në atë foto. Gjithsesi pas shumë alùdimesh, Shqipja ndryshoi historinë dhe postoi diçka tjetër.”

Tea flet për audion e Andit: “Pyesni ju, çfarë ka dashur Shqipja të thotë me këtë voice të Andit? Shqipja donte të thoshte me këtë voice që Andi është burri i saj dhe jo i imi, pra që ata të dy bashkë kanë pasur një lidhje ose kanë një lidhje dhe Andi me mua është duke bërë lojë, duke më mashtruar e të tjera. Duke qenë se kjo nuk bëri bujë dhe askush nuk ia vari Shqipes, Shqipja vjen me bòmbën tjetër.”

Tea publikon fotot me Beartin: “Pra një bluzë, të cilën unë dhe një djalë tjetër e kemi të njëjtë por Shqipja nuk e specifikon. Ju duhet ta gjeni vetë se kush është ai…është Bearti. Imagjinoni ça bëhet nëse unë vesh një papion, me kë e tràdhtoj unë Andin këtë herë…ëë Arjan? Por as kjo bombë nuk bëri bùjë dhe Giveaway i Shqipes nuk po ecte. Prandaj Shqipja hòdhi bòmbën e radhës.”

Fotoja me Andin: “Pra çfarë provohet me këtë story? Që unë dhe ajo vajza, të dyja kemi një bluzë me vija horízontale dhe e dyta që pasi Shqipja ka qenë me Andin dhe unë e tràdhtoj me Beartin, rikthéhemi te historia që unë me Andin njihemi që në 2015-tën…pra të gjitha gjërat e mëparshme bíen pòshtë, apo jo? Por edhe pasi vërtetohet që unë dhe Andi kemi 6 vite të lídhur bashkë dhe jemi një çift ujqërish të vjetër, hípoteza bíe prapë pòshtë…”

Tea publíkon foton me Beartin në dëborë: “Me këtë storyn e fundit Shqipja tregon që unë jam duke shijuar jetën time diku larg Tiranës. Ja dhe për ju që më pyesni se ku jam unë, kjo është pamja nga ballkoni im i shémtuar… Për ta mbyllur se dhe unë u lodha, pengu i Shqipes: dy hípoteza, Shqipja është një person me tendenca hòmofòbikët , për të cilët zakonisht thuhet që janë njerëz që ndrydhin ndjenjat e tyre edhe prandaj shpërthejnë ashtu.

Së fundmi ka publikuar një video, me titullin: “Hòmofòbikët janë hòmòséksualë!”

https://www.youtube.com/watch?v=C7LSe6yZnXA

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!