“Kemi vendosur të dalim që këtu të përputhur! Vendosëm ta bëjmë publike sot, mendoj se gjëra më e duhur është të njihemi jashtë edhe më tepër.

Tani kam kuptuar vërtetë çdo të thotë përputhen, e ndjej Tean personin e duhur për veten dhe pse jo të kalojë jetën me të”, ka qenë kjo deklarata e Andit për Tean, në puntatën e sotme të “Për’Puthen Prime”.

Edhe menjëherë pas kësaj fillo festa në studio, në fillim me një vallëzim mes dyshes e më pas me ndàrjen e llokumeve për të gjithë konkùrréntët.

Një moment shumë i bukur, e sigurisht që nuk mund të mungonte edhe diçka tradicionale… orizi.

Tradita është që sapo festohet cerémonia e dasmës, nusja dhe dhëndri lënë xhaminë apo kishen  dhe duke prítur ata të dalin janë familjarët dhe miqtë, ata do të gjejnë një kaskadë orizi që do t’i mbùlojë.

Por këtë herë ishte Mevlani ai që kreu këtë ‘ritual’, duke ndjékur çiftin nga pas e duke hédhur orizin, madje nuk mùnd të mos mùngonte as një batutë nga ai vetë: “Hajde në kokën time tani ishalla”.

Ndërkohë, nga ana tjetër Andi 2 çohet në këmbë dhe afrohet pranë çiftit duke i uruar dhe duke thënë: “Ju kërkoj ndjesë, me më ftù në dasmë jua kàll dasmën me vallëzim”.

Qëllimi kryesor i këtij programi dashurie u arrit!

Teksa prej kohësh pritej një hap tjetër në marràdhénien e tyre disa mujore në Përputhen, Andi dhe Tea bënë sot deklaratën e fortë.

Pjesë nga biseda e çiftit të ri të “Përputhen”

Andi: Kam shumë emocíone

Tea: E di edhe unë, më tepër se ditën e parë që kam ardhur këtu

Andi: Nuk di nga t’ja nis, që nga dita e parë që të kam parë?

Ke qenë e para që ke bërë koment négativ për mua, në fillim fare të kam nénvlerésuar, po ta them publikisht sepse nuk kishim filluar të flisnim edhe pastaj po të shikoja që po na përputheshin mendimet, më kujtohet Emini, edhe po i thoja sdi ca të bëj ta ftòj apo jo në takim.

Janë disa gjëra që sdo i harroj kurrë.

Tea: Kemi ndjerë të njëjtën gjë, përshtypja e parë ka qenë : buzëqumësht, pastaj pash klipin, narcist, por ja që përshtýpja e parë génjen.

Jemi shumë larg nga ajo që ishim në fillim

Andi: Pavàrësisht çdo gjëje që kemi kaluar këtu, fakti që kemi dalë me njerëz të tjerë…

Tea: E rëndésishme është që kemi bërë paqe me të kaluarën…

Po mendojmë të dy për një të ardhme (njëzëri)

Andi: Ka qenë një nga ekspériéncat më të bukura për tu treguar.

Jo të gjithë arrijnë të përputhen dhe realist jam me fat sepse ti je vazja e duhur për mua

Tea: Gjatë kemi ndenjur këtu

Andi: Shumë gjatë, është momenti që të vazhdojmë njohjen jashtë, të jemi të lirë

Tea: Ta njohim njëri tjetrin lirisht

Andi: Besuat se ju e kuptuat që ne kemi dalë në këtë përfundim, vendosëm ta bëjmë publike sot, mendoj se gjëra më e duhur është të njihemi jashtë edhe më tepër.

Tani kam kuptuar vërtetë çdo të thotë përputhen, e ndjej Tean personin e duhur për veten dhe pse jo të kalojë jetën me të.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!