Ballina Aktualitet U tha se kishte tràdhtuar PD-në për PS-në, shpérthén kéq Çiljeta (FOTO)

U tha se kishte tràdhtuar PD-në për PS-në, shpérthén kéq Çiljeta (FOTO)

Ditën e djeshme në një pjesë të madhe të mediave qàrkulloi lajmi se Çiljeta Xhilaga ishte làrguar nga Partia Demokratike pasi ishte zhgénjyer nga drejtimi i Lulzim Bashës.

Si një besnike e përhérshme, që ka shpréhur hapur përkrahjen për PD-në, kjo gjë i habíti jo pak ndjékësit.

“Unë jam làrguar nga PD-ja sepse kam pakénaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramën. Sigurisht që habíteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgénjyer nga Luli”, thuhej se kishte thënë Çiljeta në një intervistë, por nuk dihej se në çfarë emisioni.Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur reagon e revoltuar(Foto) - Hapur

Mirëpo duket se ky lajm ka qenë i rrémë dhe këtë gjë e ka thënë vetë këngëtarja. Ajo është shpréhur se kjo intervistë është shpíkur dhe se nuk ka thënë asnjë fjalë të tillë.

Çiljeta shpréhet se ajo nuk ka për të folur më për bíndjet e saj politike, sepse është diçka personale dhe nuk dëshiron t’i ngàtërròjë me profilin e saj publík.

“Nuk e di cilit i lindi në zemër të shpíkë një intervistë të timen ku flas sërish për politikë… nuk kam folur dhe nuk kam për të folur më ndonjëherë për bíndjet e mia. Ato janë personale dhe nuk kam në plan t’i ngàtërròj me personazhin publík. Dua të sqàroj të gjithë ata që më ndjékin se në deklaratën e publíkuar nuk ka asnjë të vërtetë. Nuk jam làrguar aspàk si e zhgénjyer!”, shkruan Çiljeta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!