Prítjes së gjatë i erdhi fùndi dhe Noizy ka publíkuar ‘díss’-in e shumépérfolur “Një herë e mirë” dhe duhet ta pranojmë se po bën nàmin.

Si fillim, reperi e nis duke treguar se kush është dhe se çfarë roli ka ai në Hip-Hopin shqiptar. Ai thotë se ka shkatërruar shumë karríera dhe se pa të s’ka lajme.

“Permenet Noizy Permenet piktur e madhe Permenet si shembull n’krejt trojet shqiptare Permenet n’dhímbje Permenet n’qefe dhe Halle O vec 1 emer pa Noizyn nuk ka lajme . Kom shkatrrru shum karríera me dy tre rrjéshta o balo jam idòlli per idòllet e tuj o djalo Jam cikllòp ne hip-hop un per ju jam Zot Mos me Shtí ne gjýnah me ju cu ne tjeter bot M’vjen màrre me ju me u màrr jeni te vegjel o budall ju hala skeni karríer sdi ca kàrin me ju màrr jeni pik ne oqean ju nuk keni as tavan ju nuk keni as thémele sdi ca kàrin je tu than”.   Ndonëse të gjithë po prísnim të përmendte emra, reperi na ka surprízuar, duke thënë se “nuk mérrét me pléhra” dhe i konsíderon kolegët “péshq të vegjë” dhe veten “balenë”.

“Noizy kshu Noizy ashtu jo Po noshta Noizy ktu Vetem Noizy Noizy Noizy Noizy ondrra o per ju Nuk po Du me permen emra se nuk mérrna un me pléhna jeni péshq shum tvegjel mos u shtýni me balena”

Megjithatë, ai diku në rréshta flet edhe për Big Kik i cili i bëri diss disa javë më parë në “Gjoni black”. Ai shpréhet se ka dhënë shumë ndihma por disa kanë dalë “fàke”.

“Dhash ndihm hapa shum dera shumica mdolen fak-era ju kam shtí dhe mrena n’studio nese foli me hejtera kta menojn se un sdi gjo un i màrr vesh njo ka njo ti nuk je pjes e grupit nese neve nuk na do opozítes i kallzo je me fat je kalamo se ca meriton ti as familja mos me t’njoh sje i pari as i funit je kanuni i majmunit U bo býtha jote llapa llapa fshíje pak qumshtin Tash Po me thonn se kam beff kta klísha i kam rrit njoni 97 ,99 ,e tjetri o 2000 (hahah)”

Sakaq, reperi nuk ka ngùrrùar edhe një herë të përmend se kush është, çfarë ka kaluar për të mbërrítur këtu dhe se ka mbí një dekàdë në industri.Big Kik i kundërpërgjigjet menjëherë Noizy-t, por jo ashtu siç e prisnim! -  Bota Sot

“Un jam milioner shoki pranaj sja u kam kthý dissat dita ime kur ja nis ka shifra vetem shifra mos me folni per rekorde jena ne 2020 mos harroni 08 09 010 mos harroni pak me ndryshe kur ja nisa pak me ndryshe Noizy Teper i vecant 12 vjet hala su ndrýshke Mos me folni ne klikime ne youtube allahile Kur un kam pas klikime kta ne kry skan pas as kime vec 1 gjo Po mvjen mir se hala jam ma I vshtíri i ke pa krejt kta te rit Noizy hala ma i miri Pasha zotin ne garazhd un kom 2 milion euro nuk kam ardh per me shit bòle bòlet e mia jan katrore masi shum”

Një përgjigje duket se reperi e ka rézérvuar edhe për Meriton Mjekiqin. Kujtojmë se ky i fundit u shpréh pak javë më parë se e konsíderon Noizyn si “artistin më të kéq”. Ata janë përplésur edhe vírtualísht teksa reperi është shpréhur se Meritoni e ka ftùar disa herë në emision.

Në këngë ai thotë se e përmendin kudo në emisione dhe e përdorin emrin e tij për publicitet.

“Dhe dicka per emisione ju falenderoj ne cdo episod Noizyt tu ja màrr ne goj , kjo tregon shum sene Dhe pse sdoni me pranu (qe qe) 12 vjet i pari ska pídh nane mu me m’rrzù. Krejt e din realitetin dhe realiteti vrét ska réndesi ca folin kta per mu folin krejt ,shoki mu mnjeh krejt bota dhe krejt mjapin respekt Po mos te isha un a thu rrepi Ku kish met Krejt ata qe vin te ti ju vyn publícíteti une skom koh per ju se kom takim te Mercedezi Sa plot u mush thesi límite ska buxheti Noizy kok shteti ose ndryshe mbreti, jom specíe ne zhdùkje hala jasht seriie prej albumit pak me ndryshe jo kurrku nuk meta ne hije nuk ka ma Realy Zini Dog o xila kta jan cíceríma e un jam rrit me tigra double g Durrsi Dibra jeten teme kam me shkrujt edhe ne libra.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!