Mozzik ka qenë një nga artistët më të komentuar dhe të suksésshëm të 2020 dhe për këtë jemi të gjithë dakord.

Pas shumë hiteve në gjýsmën e parë të vitit, reperi solli në muajin korrik “MozzArt”, albumi që bëri nàmin dhe i dha atij shumë rékorde, sidomos sa i takon klikimeve në plàtformat dígjítale.

Megjithatë, duhet ta pranojmë se reperi i çméndi të gjithë me këngët “Madonna” dhe “PP”, në bashképunim me Kidën, që janë dy nga këngët me më shumë klikime në YouTube për verën e 2020.Ndërrimin e viteve do e prisni me Mozzik! Reperi zbulon surprizën e madhe  që ka rezervuar për fansat - iconstyle.al

Por, Mozzik është super i kàríkuar dhe rrjédhímisht edhe artisti e çéli vitin 2021 për gjithë estradën. Reperi ka lànçuar në orën 00:00, sapo data ka shénuar 01 janar 2021, këngën e re të titulluar “N’Tiranë”.

Kënga po bën nàmin me klikime dhe me siguri do ketë suksésin e “PP”. Videoklipi është regjístruar në kryeqytet, sikurse mùnd ta kuptoni edhe nga titulli i projektit, dhe në qendër të tij është reperi.

I veshur sportiv, ai shëtit nëpër Tiranë, duke i bërë edhe një super promovim qytetit, teksa këndon “N’Tiranë, n’Tiranë sytë tek ti em rànë, kur t’pashë n’Tiranë nata me hanë, uhhh baby baby, n’Tiranë, n’Tiranë të dy bashkë ne ràmë, ne ràmë!”

E pranojmë, deri tani nuk është bërë ndonjë këngë më e bukur për Tiranën.

Kujtojmë se Mozzik na làjmëroi pak kohë më parë në rrjetet sociale se po sjell një album të ri që do jetë edhe më flàkë, teksa po ashtu përflítet se do vijë në një bashképunim me Loredanën, por s’ka énde detaje rréth këtij projekti.

Kujtojmë se para disa ditësh Mozzik fitoi një çmím të rëndësishëm në Gjermani bashkë me Lordanën nga kënga e tyre “Eiskalt”, që rezultoi një suksés i vërtetë në gusht të 2019.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!