Ballina Magazina Çfarë po ndodh? Mozzik dhe Capital T 'kunja' njëri-tjetrit (FOTO)

Çfarë po ndodh? Mozzik dhe Capital T ‘kunja’ njëri-tjetrit (FOTO)

Mozzik dha një intervistë ditën e djeshme në “Prive” si një nga persònàzhet më të dískutùar të vitit që làmë pas.

Reperi foli për Loredanën dhe ribashkimin e shumépërfòlur dhe u shpròh se kjo gjë nuk është e vërtetë.

Ndërkohë nuk kishte se si të mos dískutohej as për konflíktin që ka lindur mes tij dhe Capital T, pasi ky i fùndit thùmboi Mozzik në një ‘freestyle’ duke u shpréhur: “Ma reper se ti është Lori”.

Mozzik tha se ai nuk ka pasur àsnjë pròblem me ndonjë artist, por nuk ngùroi të hídhte disa thùmba publíkisht për Capital T.

Ai u shpréh se nuk njihet për bukurinë, as për muskujt e as për pasurinë, por për muzikën e tij.

“Është më shumë se absùrde ta bëj një diss dikush e në të njëjtën kohë me të dhénë dorën ‘live’ e të të respektoj ‘live’ dhe pastaj të shkojë të flasë diçka që s’është artístike për mua. Diss-at kanë qenë gjithmonë pjesë e hip hopit, por duhet të gjesh diçka kur ke pròblem me dikë jo se të teket ty të shàsh Mozzik, se Mozzik si ka bërë asgjë askùjt. Unë nuk e kam primare të mérrem me dikë. Mua njerëzit nuk më njohin që jam i bukur, nuk më njohin që jam muskuloz, nuk më njohin që kam lekë, nuk më njohin që kam makina. Mua njerëzit më njohin që bëj muzikë të mirë. Ti mos më shàj mua, shàj talàntin tim. Por është zgjedhja e artistëve, por me mua është më mirë që artistët t’i kenë punët mirë se nuk i dihet jetës”, u shpràh Mozzik.https://www.photojoiner.net/image/HGqGzKeY

“Unë njihem që jam një djalë i urtë, pa màrrë parasysh atë botën e muzikës, të hip hopit. Më duket pak absùrde çéshtja e koélgëve. Deri më sot i kam pasur punët mirë me të gjithë dhe i kam akoma. Qàsja e artistëve të tjerë pas suksésit është pak e kuptuéshme, sepse është biznes. Ndoshta dikë e kam bërë nérvoz, ndoshta dikujt ja kam prísh tripat, por me punë arríhet gjithçka. Unë i respektoj të gjithë. Ju uroj sukses të gjithëve. Unë nuk i përcjéll diss-at.

Më pas reperi tha se artistët e tjerë janë mëríztur me të, pasi është fàkt që një djalë i ri ka hyrë në lojë dhe ju ka príshur lojën të gjithëve. Mirëpo pas këtyre fjalëve nuk vònoi as përgjigja e Capital T.

Ai ka publíkuar në Instagram këngën “Kíllshot” të Eminem, që ka qenë një diss i këtij të fundit për reperin tjetër Machine Gun Kelly. Capital T ka shkëpùtur vétëm disa pjesë nga kënga, që qàrtàzi janë një kundérpérgjigje për Mozzik. Ai ka shkëpùtur një pjesë të këngës, në të cilën Eminem pranon se është i pasur dhe se ka pasur mjàftueshëm para sa për t’i djégur para àrmiqve të tij.

“Më mirë të jem një 80 vjeçar si vetja, se sa një 20 vjeçar si ti/ Kam më shumë fansa se ti në qytetin tënd, kalama i vogël”, shprehet Eminem në një frazë dhe këtë Capital T e ka si një përgjigje për Mozzik, që u shpréh se një djalë i ri ju prishi lojën gjithë reperëve.

Nuk e dimë nëse ky konflíkt në dístàncë do të vazhdojë më gjatë mes reperëve, por sítuata duket shumë e nxéhtë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!