Stùhia Filomena ka mbërrítur në vendin tonë duke bërë që Shqipëria të “ngríjë” nga i ftohti dhe reshjet e dëborës.

Bora ka zbàrdhur një pjesë të vendit dhe përveç vështírësive që ka sjellë kjo gjë, nga ana tjetër pamjet e ofruara kanë qenë spéktakolare.

Ndërkohë teksa témpératurat shkojnë nén disa gradë minus, për drejtuesin e JOQ Albania, Gentjan Çekeli, kjo gjë është thjesht çéshtje numrash.

Ai është fùtur të lahet në një liqen malor në Malin me Gròpa, ku nga përllogaritjet témpératurat aty shkojnë deri në -10 gradë Celsius.

”Ka llafe që në Tiranë bën ftohtë, por këtej është koha perfekte për të notuar”, shkruan në profilin e tij në Instagram Çekeli.

 

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!