Disa javë më parë u rapòrtua se Genta Ismaili dhe reperi Fero po sjéllin një duét dhe nuk dimë ç’të présim nga ky kombínim.

Dy këngëtarët që vijnë nga i njëjti qytet, janë përfòlur edhe më herët për një duét të mùndshëm, pas një fotografie që qàrkulloi në Internet dhe duket se ka ardhur koha që plànet të vijnë në jetë.

Ditën e sotme, “Prive” ka bërë me dije se kënga tashmë është gati e madje është xhíruar edhe klípi. Po ashtu, thuhet se publíkimi i projéktit është vétëm çéshtje ditësh.

Fero u rikthýe disa javë më parë në muzikë pasi për disa kohë ai qëndroi në pushim, madje u zhdùk edhe nga rrjétet sociale.

Para pak ditësh reperi erdhi në bàshképunim me Stresin, me këngën e tyre të titulluar “Mahall”.

Nga ana tjetër, Genta Ismajli ka véndosur që këtë vit të mos ndàlet dhe shumë shpejt do të publíkojë bàshképunimin e ràdhës që prítet të jetë mjàft i suksésshëm.

Këngëtarja me orígjinë shqiptare do të sjellë së shpejti duét me një artist turk, por ende nuk bëhet e ditur se cili do të jetë.

Lajmin e ka zbùluar media turke “Haberler”, që ka bërë të ditur se kënga do të vijë në gjuhën turke.

“Do të jetë befàsi dhe nuk do e zbùloj emrin tani, por kënga do të jetë në gjuhën turke dhe të gjithë do e këndojnë”, ka thënë Genta, duke e mbàjtur sékret emrin e artistit me të cilin do të bàshképunojë.

Ndërkohë, disa ditë më parë, u rapòrtua se këngëtarja po përgatit një rikthím të fuqíshëm në muzikë e së shpejti do vijë me një album.

By Juda

Leave a Reply

Your email address will not be published.

error: Alert: Content is protected !!