Ballina Magazina Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur shqiptar

Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur shqiptar

Kantautori Kujtim Prodani ka ndërrùar jetë.

Këngëtari ishte prékur me Covid-19 dhe ishte shtrùar në spítalin “Shefqet Ndroqi”.

Madje vetë këngëtari ka postuar një foto sa ishte i shtruar.

Fundin e vitit të shkuar, i ndjeri e dha vetë lajmin përmes një postimi në Facebook, ku shkroi:Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur Kujtim Prodani

“Sa miq e sa të afërm na more, o flamë e keqe!”.

Lajmi i hídhur është konfirmuar nga të afërmit e tij dhe një dedíkim për të ka bërë dhe këngëtari Elton Deda i cili shkruan:

“Mossss! Pse o vellai jone? Cfare gezimi kishin bisedat me ty, miresia jote, zotnilleku jot, qytetari ideal…nuk e besoj dot. Nuk te them dot lamtumire…por do te te pres per nje birre kur te duash ti.”

Covid-19 i merr jetën kantautorit të njohur Kujtim Prodani

Kujtim Prodani ishte një këngëtar i njohur dhe muzika ku ídentífíkohej më shumë ishte ajo e lehtë.

Nuk dihet ende nëse Prodani vuante nga sëmundje të tjera shoqëruese.

Kujtim Prodani, 57 vjeç, do të mbàhet mend si kantautor i dhjetra këngëve të muzikës së lehtë.

Këngët e tij më të njohura ishin ‘I am from Tirana’, ‘Shpirt i Tràzuàr’, ‘Mikesha’ etj.

Ai do të mbahet mend për tekstet me kuptim të këngëve të tij. I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!
Kujtim Prodani në një rrëfim artistik 35 vjeçar - InfoKult

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!