Ballina Magazina PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që...

PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që mori (VIDEO)

Lediana pas një pauze është rikthýer në studio. Ajo tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e PërPuthen dhe se kjo periudhë pauze i shérbeu për mirë.

Lediana: ka qenë prodùksíoni ai që të ka kërkuar largímin më thoshin disa, po përkùndrazi, i falënderoj se më dhanë kohën që me duhej.

I falënderoj shumë madje. Unë asnjéherë nuk kam dyshùar në zgjedhjen time, do vazhdoj të jem këtu si në fillim. Duhet unë ta bínd njëherë veten time, dhe prandaj kjo periudhë më shërbeu, s’kam takuar shumë njerëz. Edhe emisionin nuk e kam parë që të isha e qetë.

Mevlani zgjodhi një objekt që “largon syrin e kéq” si dhuratë për Ledianën në takimin që pati.

Dhuratën e shpjegoi duke thënë se ka hàsëm në studio. Biseda me Ledianën në takim:

Mevlani: Kjo këtu do të më ndàjë nga ty, Do që të rri vétëm unë.

Lediana: Secili aty përfaqëson veten e tij në një mënyrë ose tjetër. Kjo për mua është një ékspériéncë që mësoj. Ti më ke mbròjtur më shumë.

Mevlani: Me këtë që the më bën të dashurohem më shumë me ty.

Mevlani: Ti a ke ardhur të gjesh dashurinë.

Lediana: Po nëse e gjej po.

Mevlani: Po nëse gjen dikë jashtë.

Lediana: unë jam e fokusuar në program.

Mevlani: Jo se aty ka që janë thjesht për show.

Mevlani vonohet sërish në një takim, kësaj radhe në takimin me Ledianën. Vonésën e tij ai e justífíkoi se ishte gjithë natën pa gjumë.

Lediana: Si më lé duke prítur. Të príta një orë dhe s’e kuptova si pata kaq durím.

Mevlani: Gjëra që ndodhin.

Lediana: Si do më qétësosh mua ti tani?

Mevlani: Sa t’ju bësh një padrejtësi direkt ju. Unë kam ndenj gjithë natën pa gjumë dhe prapë erdha.

Lediana: Ku e sheh veten pas 10 vitesh.

Mevlani: Në Duseldorf me ty me 2 kalamaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Arti në zi! Shuhet ikona e muzikës shqiptare (FOTO)

Mbrëmjen e sotme është ndàrë nga jeta në moshën 83-vjeçare kompozitori i madh, Agim Krajka. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij,...

“E dua dhe pikë!” Melisa spao na paraljmëroi për diçka…

Ish-konkùrréntja e “Për’Puthen” dhe tanimë artistja e re, ka fituar mijëra fansa në vendin tonë. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku ndén më...

“Nuse për shpi”! Ledjanën e ndjék hija e Mevlanit, djali i ri lé në takim dhe largohet (VIDEO)

Ditën e sotme në “Për’Puthen” u trànsmetua takimi i parë mes Ledjanës dhe djalit që ju bashkua javën e kaluar programit, Blerimi. Ata të dy...

Flet motra e Bes Kallakut: Askush nuk e dinte se kush jam, ja si hyra në punë në TV (VIDEO)

Motra e Bes Kallakut, Ana, e cila moderon në televizionin ‘Scan’ ka qenë e ftuar këtë mëngjes në emsionin “Ditë e Re” në Rtv...

Ana u largua nga ‘PërPuthen’ sepse është në lídhje me Fatjonin? Ja faktet (FOTO)

Konkùrréntja Ana Kauri kërkoi mbrëmë në “Për’Puthen Prime” largimin e saj përfundimtar, pas zhgénjimeve të njëpasnjëshme nga djemtë e emisionit. Ai u përbàll me Rinianin,...