Ballina Magazina Për’Puthen/ Konkùrrénti mes lòtësh: Kam bërë bùrg për dashurinë! (VIDEO)

Për’Puthen/ Konkùrrénti mes lòtësh: Kam bërë bùrg për dashurinë! (VIDEO)

Atdheu mbrëmjen e sotme në Për’Puthen ka rréfyer historinë e tij të dashurisë që askujt nuk ia príste mendja.

Ai thotë se iku pa letra vétëm për të takuar vajzën që dashuronte, e cila qëndronte në një shtet evropian, madje ka bërë edhe bùrg për këtë shkàk, por në fund pavàrësisht sakrífícave janë ndarë.

“Kam pas ikur një herë pa letra në një shtet evropian pastaj u ktheva në Kosovë, ishin disa pròbleme siç janë shqiptarët me fjalë”.

“I kishin thënë që ai është tip avénturier, ka pasur shumë goca. U dashurova në atë kohë dhe ia futa pràp në të zàzë, jam bërë còpë còpë këmbët gjàk, kam bërë edhe bùrg kam ik e kam taku. Sa arríta erdhi ndàrja”, tha Atdheu.

Pas rrëfímit emocíonues të tij erdhi edhe një reàgim i Melisës.

Melisa: Po mos e gjetsha!

Atdheu: Mos u gjetë kurrë!

Melisa: Ajo faleminderit…

Arjan Konomi: Po të mos kishte ndodhur as do të ishte këtu.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

“E dua dhe pikë!” Melisa spao na paraljmëroi për diçka…

Ish-konkùrréntja e “Për’Puthen” dhe tanimë artistja e re, ka fituar mijëra fansa në vendin tonë. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku ndén më...

“Nuse për shpi”! Ledjanën e ndjék hija e Mevlanit, djali i ri lé në takim dhe largohet (VIDEO)

Ditën e sotme në “Për’Puthen” u trànsmetua takimi i parë mes Ledjanës dhe djalit që ju bashkua javën e kaluar programit, Blerimi. Ata të dy...

Flet motra e Bes Kallakut: Askush nuk e dinte se kush jam, ja si hyra në punë në TV (VIDEO)

Motra e Bes Kallakut, Ana, e cila moderon në televizionin ‘Scan’ ka qenë e ftuar këtë mëngjes në emsionin “Ditë e Re” në Rtv...

Ana u largua nga ‘PërPuthen’ sepse është në lídhje me Fatjonin? Ja faktet (FOTO)

Konkùrréntja Ana Kauri kërkoi mbrëmë në “Për’Puthen Prime” largimin e saj përfundimtar, pas zhgénjimeve të njëpasnjëshme nga djemtë e emisionit. Ai u përbàll me Rinianin,...

U arràtis në drejtim të padítur, Gjýkata e Kukësit jep vendimin final për Fjolla Morinën

Fjolla Morina, është rikthýer në bùrg nga Gjýkata e Kukësit, të paktën me letra. Trupi gjýkues ndryshoi sot masën e sigurisë ndýj saj nga “arrést...