Ballina Aktualitet U tha se kishte tràdhtuar PD-në për PS-në, shpérthén kéq Çiljeta (FOTO)

U tha se kishte tràdhtuar PD-në për PS-në, shpérthén kéq Çiljeta (FOTO)

Ditën e djeshme në një pjesë të madhe të mediave qàrkulloi lajmi se Çiljeta Xhilaga ishte làrguar nga Partia Demokratike pasi ishte zhgénjyer nga drejtimi i Lulzim Bashës.

Si një besnike e përhérshme, që ka shpréhur hapur përkrahjen për PD-në, kjo gjë i habíti jo pak ndjékësit.

“Unë jam làrguar nga PD-ja sepse kam pakénaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramën. Sigurisht që habíteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgénjyer nga Luli”, thuhej se kishte thënë Çiljeta në një intervistë, por nuk dihej se në çfarë emisioni.Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur reagon e revoltuar(Foto) - Hapur

Mirëpo duket se ky lajm ka qenë i rrémë dhe këtë gjë e ka thënë vetë këngëtarja. Ajo është shpréhur se kjo intervistë është shpíkur dhe se nuk ka thënë asnjë fjalë të tillë.

Çiljeta shpréhet se ajo nuk ka për të folur më për bíndjet e saj politike, sepse është diçka personale dhe nuk dëshiron t’i ngàtërròjë me profilin e saj publík.

“Nuk e di cilit i lindi në zemër të shpíkë një intervistë të timen ku flas sërish për politikë… nuk kam folur dhe nuk kam për të folur më ndonjëherë për bíndjet e mia. Ato janë personale dhe nuk kam në plan t’i ngàtërròj me personazhin publík. Dua të sqàroj të gjithë ata që më ndjékin se në deklaratën e publíkuar nuk ka asnjë të vërtetë. Nuk jam làrguar aspàk si e zhgénjyer!”, shkruan Çiljeta.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Arti në zi! Shuhet ikona e muzikës shqiptare (FOTO)

Mbrëmjen e sotme është ndàrë nga jeta në moshën 83-vjeçare kompozitori i madh, Agim Krajka. Lajmin e ka bërë të ditur djali i tij,...

“E dua dhe pikë!” Melisa spao na paraljmëroi për diçka…

Ish-konkùrréntja e “Për’Puthen” dhe tanimë artistja e re, ka fituar mijëra fansa në vendin tonë. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku ndén më...

“Nuse për shpi”! Ledjanën e ndjék hija e Mevlanit, djali i ri lé në takim dhe largohet (VIDEO)

Ditën e sotme në “Për’Puthen” u trànsmetua takimi i parë mes Ledjanës dhe djalit që ju bashkua javën e kaluar programit, Blerimi. Ata të dy...

Flet motra e Bes Kallakut: Askush nuk e dinte se kush jam, ja si hyra në punë në TV (VIDEO)

Motra e Bes Kallakut, Ana, e cila moderon në televizionin ‘Scan’ ka qenë e ftuar këtë mëngjes në emsionin “Ditë e Re” në Rtv...

Ana u largua nga ‘PërPuthen’ sepse është në lídhje me Fatjonin? Ja faktet (FOTO)

Konkùrréntja Ana Kauri kërkoi mbrëmë në “Për’Puthen Prime” largimin e saj përfundimtar, pas zhgénjimeve të njëpasnjëshme nga djemtë e emisionit. Ai u përbàll me Rinianin,...