Ballina Aktualitet 30-vjeçarja prék me historinë e saj: Nuk e di kush janë baballarët...

30-vjeçarja prék me historinë e saj: Nuk e di kush janë baballarët e fëmijëve të mi!

Elsa Dhako, 30 vjeçe, nga qyteti i Pogradecit nënë e tre fëmijëve, përkatësisht 11, 7 dhe 5 vjeç ka màrrë pjesë tek emisioni “Historia ime” në Tv Klan, ku ka éfyer jetën e saj të dhímbshme, vështírësítë dhe pròblemet që është detýruar të përbàllet për shkàk të vàrfërisë ékstréme.

Nëna e saj është detýruar ta martojë atë kur ishte vetëm 13 vjeç, por mesa duket kjo martesë nuk shkoi ashtu siç duhej.

Ka pasur një jetë të vështírë. Pròblemet e saj kanë nisur herët. Për shkàk të kushteve të vështira ekonomike, për të mos jetuar më rrugëve, e ëma e martoi qëkur ishte 13 vjeçe. Nga martesa e parë ka një djalë 13 vjeç.Image may contain: 1 person, sitting, text that says 'Ckan HISTORIA IME'

Mirela Milori: Ta nisim nga martesa jote e parë, ti je martuar…?

Elsa Dhako: 13 vjeç.

Mirela Milori: Ke qenë shumë e vogël.

Elsa Dhako: Ishim 5 fëmijë, ishim shumë fukarenj, babai më ka vdékur kur kam qenë 6 muajsh, mami ishte shumë e re dhe jemi detýruar sepse nuk na mbànte dot me bukë. Kur jam martuar unë nuk bëheshe dot celébrimi dhe për këtë gjë i lutesha gjithmonë mamit, më vinte më përkrahte.Nuk donte të ishte prostitutë, 30-vjeçarja martohet me një burrë me të meta mendore dhe… - Tv Klan

Mirela Milori: Ti je martuar 13 vjeç, e njihje burrin?

Elsa Dhako: Jo nuk e njihja, nuk e dija çfarë ishte martesa.

Mirela Milori: Sa vjet ishte burri?

Elsa Dhako: Burri ishte 28 vjeç. Ishte një familje shumë e mirë, vjehrrën e kisha shumë të mirë.I worked as a prostitute", the young woman from Pogradec shocks the host of the show with what she tells about her life: My son was taken care of by the owner's

Mirela Milori: Kur ke kryer màrrédhénie séksùale për herë të parë?

Elsa Dhako: 13 vjeç, isha fëmijë por nga e kéqja u martova dhe unë.

Elsa tregon se në moshën 15-vjeçare ngéli shtatzënë për herë të parë por bashkëshorti nuk dëshironte që të kishin fëmijë dhe e abòrtoi. Fëmija i saj i parë edhi në jetë kur ajo ishte 18 vjeç.

Mirela Milori: Më the që raportet me familjen e burrit ishin të mira.

Elsa Dhamo: Shkoja shumë mirë, kisha një kunatë, bàshkëjetonim në një shtëpi, por bashkëshorti i saj pínte dhe e dhùnonte shumë bashkëshorti im i dilte krahë dhe kjo nuk donte që unë të isha e lumtur dhe shkonte nëpër këto vendet këndonte dhe nuk e di si u shkàtërrùa jeta ime nga ajo familja, e kam dashur jashtë mase.

Martesa e Elsës nuk zgjati shumë, ajo shkoi tek e ëma dhe lindi aty sepse burri thoshte që nuk është fëmija e tij.

Elsa Dhamo: Më 8 Shkurt që kam lindur djalin ai u kthýe nga Greqia dhe nuk e ka takuar. Mu bë djali 11 vite dhe ai nuk e ka takuar kurrë.

Ajo tregon se i është futur rrugës së pròstítucíonit e detýruar nga rrethanat. Kishte një djalë nga martesa e parë dhe duhej të kujdésej për të.

Ishte mes katër rrugëve, pa shtëpi dhe nuk kishte para as për të ngrénë bukë. Kështu u detýrua që tek lokali që punonte si kamariere të ushtrònte pròstítucíonin. Elsa tregon se nuk e di as kush janë baballarët e dy vajzave që ka.

Mirela Milori: Kalon më nga ai lokal?

Elsa Dhamo: Jo nuk kaloj, as nuk ia hédh sytë fàre.

Mirela Milori: Po ish-pronaren?

Elsa Dhamo: Jo fare, sepse e di se çfarë kanë bërë me jetën time. Unë kam rënë në duart e gàbuàra dhe nuk më bën përshtýpje ta takoj.

Image may contain: 2 people, people sitting and indoor

Mirela Milori: Ushtròhej dhùnë ndàj teje në atë períudhë?

Elsa Dhamo: Ushtrònin dhùnë, shyqyr që nuk më ngélnin shénjë.

Mirela Milori: Mbànte shumë vajza të tjera si ty?

Elsa Dhamo: Po shumë vajza, ka pasur vajza të moshës 12-13 vjeçe, i mbànte dhe vazhdon akoma t’i mbàjë. Kur shikoj një shoqen time më dhémb shpirti sa s’ka. Atë e ka pérzénë e ëma dhe fle aty ku punon. U bë gati një vit që nuk dal më, jam shkëpùtur sepse më janë rritur fëmijët.

Mirela Milori: Po vajzat kur erdhën në jetë, gjatë kohës kur ti punoje aty?

Elsa Dhamo: Po kur punoja aty ngélésha shtatzënë.

Mirela Milori: Kush është babai i tyre?

Elsa Dhamo: Nuk e di.

Mirela Milori: Ke ndonjë ide kush mùnd të jetë babai biologjik?

Elsa Dhamo: Jo.

Mirela Milori: Po nëna jote e dinte se ç’po bëje ti?

Elsa Dhamo: Po e dinte shumë mirë. Më ka thënë bëj ç’të duash ke jetën tënde. Prapë e dua se e kam nënë. Është martuar, por nuk më ndihmon aspak. Ne jemi 4 motra dhe një vëlla. Motrat janë në gjéndje shumë të mirë, edhe vëllai po ashtu, ndërsa unë jo.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

“E dua dhe pikë!” Melisa spao na paraljmëroi për diçka…

Ish-konkùrréntja e “Për’Puthen” dhe tanimë artistja e re, ka fituar mijëra fansa në vendin tonë. Bukuroshja është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku ndén më...

“Nuse për shpi”! Ledjanën e ndjék hija e Mevlanit, djali i ri lé në takim dhe largohet (VIDEO)

Ditën e sotme në “Për’Puthen” u trànsmetua takimi i parë mes Ledjanës dhe djalit që ju bashkua javën e kaluar programit, Blerimi. Ata të dy...

Flet motra e Bes Kallakut: Askush nuk e dinte se kush jam, ja si hyra në punë në TV (VIDEO)

Motra e Bes Kallakut, Ana, e cila moderon në televizionin ‘Scan’ ka qenë e ftuar këtë mëngjes në emsionin “Ditë e Re” në Rtv...

Ana u largua nga ‘PërPuthen’ sepse është në lídhje me Fatjonin? Ja faktet (FOTO)

Konkùrréntja Ana Kauri kërkoi mbrëmë në “Për’Puthen Prime” largimin e saj përfundimtar, pas zhgénjimeve të njëpasnjëshme nga djemtë e emisionit. Ai u përbàll me Rinianin,...

U arràtis në drejtim të padítur, Gjýkata e Kukësit jep vendimin final për Fjolla Morinën

Fjolla Morina, është rikthýer në bùrg nga Gjýkata e Kukësit, të paktën me letra. Trupi gjýkues ndryshoi sot masën e sigurisë ndýj saj nga “arrést...