Ballina Magazina U inféktua me Covid-19, Bujar Kapexhiu prék me rréfimin e tij

U inféktua me Covid-19, Bujar Kapexhiu prék me rréfimin e tij

Regjísori, skénaristi, kàrikàturísti dhe aktori i njohur Bujar Kapexhiu ka ndàrë me publíkun ékspéríencën e tij të inféktimit me Covid-19.

Ai ka treguar se ménjëherë se kishte kuptuar se kishte pasur témpératurë kishte bërë tàmponin, i cili kishte rezultuar pozitiv.

Kështu, Kapexhiu kishte màrrë mjékimin e duhur tek mjéku dhe ishte izòluar në shtëpi me partneren, të cilës gjithashtu ia kishte ngjítur vírusin pas 2-3 ditësh.Bujar Kapexhiu: Çelësat e shtëpisë ia kam dorëzuar gruas – Revista  Psikologji

Me humor, aktori është shpréhur se kaq shumë sa qëndroi me bashkëshorten në shtëpi gjatë izòlimit, s’kishte qëndruar në 50 vite martesë.

“Mata témpératurën e kisha 37.4, të nesërmen shkova bëra tàmponin dhe dola pozitiv, ménjéherë shkova tek mjéku dhe mora ilàçet. Pra duhet që në moméntin e parë, s’duhet ta neglízhosh duke thénë se do më iki témpérature dhe do bëhem më mirë. Në këtë drejtim nuk ka trímëri, duhet kujdés dhe të dëgjojmë se çfarë thonë mjékët. Na zùri të dyve bashkë, zonjën time pas 2-3 ditësh, natyrisht ia ngjíta unë. Kemi ndénjur një muaj së bashku brenda pa dalë dhe them 50 vite i martuar me gruan dhe kurrë s’kam ndénjur kaq shumë sa ndéja gjatë korònavírusit,”- tha ai.Bujar Kapexhiu rrëfen sekretet familjare: Ja pse nuk doja që gruaja të  vishej me të bardha - Tirana Today

Gjithashtu, aktori rréfeu edhe ndjésitë e përjetuara për shkàk të vírusit dhe fríkën që ndjénte kur mësonte se njërëzit ndàheshin nga jeta për shkàk të Covid-19.

“Të krijon një gjéndje ànkthi, depresive, një gjéndje që brenda vetes e ndjén si do shkojë. Fatkéqésisht vijnë ínformacíone për vdékje të njerëzve të dashur, të miqve, njerëzve të afërt dhe thua vallë mos erdhi rradha ime. Në përgjithësi tërë jetën time kam qenë i kujdésshëm ndaj këshillave të mjékëve.

Padýshim që do e bëj vàksínën, përderisa është shpíkur për këtë gjë, vàksína është shpëtim. Në këshillën e mjékut, ata urdhérojnë.”- tha Kapexhiu.Në 50 vite s'kisha qëndruar aq shumë me gruan“! Bujar Kapexhiu tregon  momentin kur u infektua me COVID dhe frikën: Mos ka ardhur radha ime –  Gazeta Tema

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Sinan Hoxha dhe Ana e ‘PërPuthen’ fùsin në shérr një çiftin

Simpatia e deklàruar nga gruaja për këngëtarin Sinan Hoxha dhe e burrit për Anën, vajzën pjésëmàrrëse në emisionin “PërPuthen”, ka çùar në një gríndje...

PërPuthen/ Ledjana rikthehet në studio për takimin me Mevlanin, ja vendimi që mori (VIDEO)

Lediana pas një pauze është rikthýer në studio. Ajo tha se do të vazhdojë të jetë pjesë e PërPuthen dhe se kjo periudhë pauze...

Çdo femër e ëndërron! Tayna merr surprízën më të bukur të jetës! (VIDEO)

Keni marrë ndonjëherë një surprízë në urën e Bosforit? Në mos jo, me siguri keni ëndërruar për një të tillë kur keni parë telenovelat...

Greta Koçi pëson ndryshim dràstik! Tashmë duket si…(FOTO)

Pak kohë më parë mediat zbùluan se Greta Koçi ishte làrguar nga Shqipëria. Thuhej se këngëtarja ishte zhvéndosur në Austri dhe këtë gjë e tregonin...

Çméndet Kejvina! Nis të thýej pjata dhe trétë ushqim në restorant (VIDEO)

Kejvina Kthjella ngélet një nga personazhet më të përfolura nga mediat rozë gjatë vitit, 2020. Modelja, herë pas herë, ka ndàrë me ndjékësit foto të...