Ballina Aktualitet Tirana në karàntínë? Ja kur prítet të mbyllet!

Tirana në karàntínë? Ja kur prítet të mbyllet!

Kryeqyteti do të mbyllet! Burime për Dosja.al bëjnë me dije se Tirana do të kufízojë màsat shtrénguese për pàràndàlimin e përhàpjes së Covid-19.

Mësohet se Komíteti i Ekspértëve i ka pròpòzuar qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama mbýlljen e vendit nga e premtja deri të hënën, për të kufízuar lëvizjen e qytetarëve gjatë fùndjavës.

Megjithatë deri më tani nuk ka ende një njoftim zyrtar as nga ékspértët dhe as nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.Featured image of article: EKSKLUZIVE/ Tirana në karantinë, kryeqyteti mbyllet nga e premtja deri të hënën! Qeveria pranon propozimin e Komitetit të Ekspertëve

Nuk dihet nëse e njëjta màsë do të mérret edhe për qytete të tjera me numra të larta rastesh të inféktuara nga pandémia e koronavírusit.

Deri më tani në vendin tonë janë shënuar 39014 persona të inféktuara nga pandémia, ndërkohë që 822 prej tyre kanë ndérruàr jetë.Four new cases of COVID-19 confirmed in Albania – Tirana Times

Rekord inféktimesh dhe të vdékurish mbàn Tirana me disa vàtra të nxéhta.

Për të frénuar inféktimet, pak ditë më parë qeveria njoftoi, pasi Dosja.al pàralàjmëroi lajmin, se do të vendosej ora polícore.

Nga ora 22:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit nuk lejohet lëvizja e qytetarëve.Virus cases on the uptake yet new lockdown is very unlikely – Tirana Times

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...

Rita Ora i jep fund beqarisë! (FOTO)

Rita Ora dhe Taika Waititi janë martuar! Ata kanë zhvilluar një ceremoni të fshéhtë në Londër. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë...
error: Alert: Content is protected !!