Ballina Magazina Tea dhe Andi drejt 'PërPuthjes', këngëtari i njohur iu dedíkon një këngë...

Tea dhe Andi drejt ‘PërPuthjes’, këngëtari i njohur iu dedíkon një këngë (VIDEO)

Sardi Strugaj është një artist i ri në moshë por numëron disa pròduksíone që janë për t’u vlerësuar. Klipi i tij më i fundit është “Sytë”, një realízim që të mbétet në mendje dhe të bën ta ridégjosh, me tekst nga vetë Sardi.

Ai nuk preferon që të shfàqet vetë në klípet e tij, sepse dëshiron që publíku më së shumti ta ídentífíkojë me zërin e tij. Muzika pop është ajo që duket se i shkon më shumë por kjo mbétet për t’u parë edhe në vazhdim.

Disa nga këngët e tij të tjera ndër vite janë: “Hana” (bashképunim me Killua), “Pùshtet”, “E pash un djàllin” (bashképunim me Arnon), “Me shikon nga làrg”, “Nuk hàrroj”, “Sa làrg, “Tripa me qíka”…etj.

Po ashtu Sardi mori pjesë edhe në festivalin e fundvitit me këngën e tij “Ka me t’ba me kàjt”, ku u vlerësua me vendin e dytë pasi spikati jo vetëm për zërin por edhe për pérformàncën e tij skénike.

Sardi ishte sot i ftùar në “Wake Up” ku foli për klípin e tij më të fundit, e cili është pëlqyer shumë nga publiku.

“Do hédh një histori që nuk e kam thénë më parë. Kur e kam nisur këtë këngën, prej kohësh tashmë kam filluar të krijoj muzikë që të jetë edhe për artistë të tjerë. E kam këtë si objéktiv të vetja që të arrij të pròdhoj edhe për të tjerë, jo vetëm për veten.Andi dhe Tea deklarata e fortë, jemi vetëm për njëri-tjetrin! – Përputhen,  23 Dhjetor 2020 - Top Channel

Kjo ka qenë një ndér ato këngë që e kam nisur për dikë tjetër, por nuk po e them emrin. E kam shkruar për ta kënduar konkrétisht Olta Boka. Më vonë, duke e regjistruar, duke e parë në hapat e parë, më ngjíti shumë për vete”, u shpreh ai.

I pyetur se sytë e kujt janë në këngë, Sardi u shpreh: “Thuhet që kishte fríkë nga sytë e tij. Bëhet fjalë për një histori ku një vajzë, e thënë tròç se ma kanë dërguar shumë, është historia e Andit dhe Teas te ‘PërPuthen’. E kanë bërë shumë video dhe e kanë koméntuar, duket sikur është një këngë për ata të dy. Ashtu e kanë menduar njerëzit dhe kanë të drejtë”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!