Ballina Magazina Pas pérplàsjeve të fundit, Tayna i 'vé kapakun' shérrit me Dafinën (FOTO)

Pas pérplàsjeve të fundit, Tayna i ‘vé kapakun’ shérrit me Dafinën (FOTO)

Rréth dy muaj më parë bëri xhíron e rrjetit lajmi se Dafina Zeqiri dhe Tayna kanë príshur màrrëdhéniet mes tyre.

Në rrjete sociale nuk kanë mùnguar thùmbat e shumtë e diss-et që i kanë dhénë fùnd njëherë e mirë shoqërisë së tyre.

Kaq ka mjàftuar që çdo status apo deklàratë e dyshímtë préj tyre të mérret si ‘diss’ për palën tjetër. Dafina Zeqiri dhe Tayna në luftë për ndarje territoresh dhe milionash në muzikë

Së fùndmi, po komentohet sërish një thùmb i Dafinës, e cila ka ndàrë një postim në Instastory, ku flitet rréth ‘diss’-it që Eminem i ka bërë 6ix9ine.

“Eminem përgjithmonë! Kur déshtakét u bëjnë ‘diss’ idhùjve të tyre!“- ka shkruar ajo krah postimit.

Nuk dihet se cili është “i/e shénjestruara”, por fansat mendojnë se lídhet me Taynën. Mirëpo, duket se kësaj here Tayna ka véndosur të ùlë àrmët dhe me postimin e fundit në InstaStory, i ka dhénë fùnd lùftës me Dafinën.

Reperja ka publíkuar një shpréhje e cila shkruan:

“Nuk mùnd të kònkurròsh me mua, unë dua që ti gjithashtu të fitosh.”

Epo me kë tjetër ta ketë, veç Dafinës?

Risjellim në vëmendje se zërat për príshjen e raportit mes tyre nisën që në muajin korrik, pasi u vu re se dy këngëtaret nuk e mbéshtésnin më njëra-tjetrën për projektet e reja.

Ndryshe nga sa kishin bërë më parë, prej kohësh ato qëndronin në héshtje kur bëhej fjalë për suportin ndàj njëra-tjetrës.

Sikur mos të mjàftonte kjo, vùlën muhabetit i ka vendosur fakti që ato kanë héqur njëra-tjetrën nga Instagrami.

Dy artistet ishin ‘follow’ deri para emisionit kur Tayna ishte e dtUar në ‘Gjoni Black’, aty ku edhe pérformojë një ‘diss’ ku të gjithë e morém vesh se ishte për Dafinën.

Nuk e dimë se kush e ka héqur e para kë, por tashmë nuk ndíqen më.

Tayna dhe Dafina shfaqën jo pak kími në bashképunimin e tyre të titulluar “Bye bye” që është edhe bashképunimi mes dy femrave shqiptare me më shumë klikime.Tayna X Dafina Zeqiri - Bye Bye - YouTube

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Must Read

Ledri Vula dhe Dua Lipa në një përqàfim pas ndàrjes së tyre

“Sunny Hill Festival” ishte krýefjala e javës. Performancat e artistëve të huaj dhe shqiptarë eléktrizuan skenën e madhe. Gjithashtu, Dua Lipa pérformoi në skenë duke...

Ledri thùmbon kolegët: Dikush blen klikime, dikush gjëra të tjera! (FOTO)

Ledri Vula ka qenë dhe mbetet një nga reperët më të pëlqyer për publikun. Këngët e tij janë ndër më të dëgjuarat dhe ky sukses...

‘Si jeton me prinderit e Olsit?’/ Egli Tako habit me përgjigjen e saj! (FOTO)

Olsi Bylyku dhe Egli Tako janë një ndër çiftet më të komentuara të showbizit. Egli Tako, ka realizuar së fundmi një Q&A në Instagram, ku...

Aurela Gaçe thùmbon haptazi kolegët: Nuk kam lekë për të blerë…! (FOTO)

Aurela Gaçe apo siç e thërrasin ndryshe, diva e muzikës shqiptare, është një artiste shumë e dashur për publikun. Aurela ka pjesë e një interviste...

Marinën e ka ‘kàpur’ syri keq! Pas COVID i ndodh një tjetër íncídent! (FOTO)

Marina nuk flet shpesh për jetën e saj private, por kësaj here ajo ka kërkuar ndihmë nga ndjékësit pas një íncídenti që i ka...
error: Alert: Content is protected !!